Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRILI GAZETECİ/YAZAR RECEP YETER GENÇLERE GAZETECİLİĞİ ANLATTI

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi koordinesinde  söyleşi etkinliği gerçekleştirildi. Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Peripatetik Tahlil Topluluğu’nun öncülüğü ile Taşmescid Darü’l Hadis Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşide Gazeteci/Yazar Recep Yeter, tecrübe ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, SKS Daire Başkanı Murat Yıldırım, akademisyenler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. […]
Eğitim - 12 Ekim 2023 15:46 A A

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi koordinesinde  söyleşi etkinliği gerçekleştirildi. Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Peripatetik Tahlil Topluluğu’nun öncülüğü ile Taşmescid Darü’l Hadis Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşide Gazeteci/Yazar Recep Yeter, tecrübe ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, SKS Daire Başkanı Murat Yıldırım, akademisyenler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Topluluk moderatörleri koordinesinde sunum ve soru cevap şeklinde icra edilen programda; gazetecilik, okuma/yazma becerileri, kavramlar/terimler, mana ve mesajlar üzerine değerlendirmeler yapıldı. Programa katılan öğrenciler geçtiğimiz yıllarda da gerçekleştirilen edebi ve akademik söyleşilerin kendilerinin ileriye dönük meslek seçimleri ve akademik gelişimlerine büyük katkı sunduğunu ifade ettiler.

Programda konuşan Gazeteci/Yazar Recep Yeter, aslen Yapraklılı olduğunu ve bundan da gurur duyduğunu belirterek başladığı konuşmasında, dinleyicilere yazmanın önemini 5N 1K sorgulama tekniği ile açıkladı. Hayatımızın tercihlerimizden ibaret olduğuna dikkat çeken Gazeteci/Yazar Recep Yeter, neden gazeteciliği tercih ettiğini ve gazeteciliğe nasıl başladığını dinleyicilerine anlattı. Lise yıllarında okul dergisinde başladığı gazeteciliği o günden bu güne severek yaptığını anlatan Gazeteci/Yazar Recep Yeter, gazetecilik mesleğini tercih etmesinin asıl nedenini, “Bizden alınıp bize çok görüleni geri almak adına bir tercihti benim gazetecilik tercihim.” sözleriyle anlattı.

Meslekte adının duyulmasının, 2005 senesinde yaptığı 20 – 30 yıl aynı okulda müdürlük yapan idarecilerden duyulan rahatsızlığı belirttiği “Kral Gibi Müdürler” başlıklı haber olduğunu da belirten Gazeteci/Yazar Recep Yeter, bu haberiyle milyonlarca öğrencinin ve ailelerinin hayatına olumlu bir şekilde dokunduğunu ve bunun da bir gazeteci için onur verici gurur verici bir olay olduğunu söyledi.

Gazeteci/Yazar Recep Yeter, dinleyicilerine insanları olumlu ya da olumsuz nasıl etkileyebileceklerini anlatırken dikkat etmeleri gereken hususları da ayrıntılarıyla anlattı. Gazeteciliğin olumlu ve olumsuz yönlerinden de söz eden Gazeteci/Yazar Recep Yeter, ikna dilinin nasıl kullanılması gerektiği hakkında da bilgiler verdi. Sosyal medyanın hayatımızdaki yerinden de bahseden Gazeteci/Yazar Recep Yeter, “Dijital araçları hayatınızdan çıkardığınızda size ne kalıyorsa siz O’sunuz arkadaşlar.” sözleriyle de kitap okumanın önemini vurguladı.

Gazeteci/Yazar Recep Yeter, konuşmasının sonunda gençlerden gelen soruları cevaplandırdı. Program sonunda SKS Daire Başkanı Murat Yıldırım, kısa bir konuşmanın ardından konuk Gazeteci/Yazar Recep Yeter’e hediye takdim etti. Programın kapanış konuşmasını yapan Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Volkan Kavak, davetlerini kırmayıp programa konuşmacı olarak katılan Gazeteci/Yazar Recep Yeter’e, Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti.

Eğitim - 15:46 A A
BENZER HABERLER