-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRILI ÇOCUKLARDAN DUYARLILIK ÖRNEĞİ

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi, Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık oluşturmak amacı ile Lösemili Çocuklar Köyü’nü ziyaret etti. Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nın da aynı tarihlere gelmesini fırsat bilen Çankırılı çocuklar, Lösemili Çocuklar Köyü’ndeki kardeşlerine kitaplar ile çeşitli hediyeler götürdü. LÖSEV’e ait köydeki çalışmaları daha yakından görmek amacı ile yapılan ziyarette Meclis Üyeleri, lösemili çocuklar için yapılan çalışmalar […]
Çankırı - 8 Kasım 2022 19:12 A A

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi, Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık oluşturmak amacı ile Lösemili Çocuklar Köyü’nü ziyaret etti. Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nın da aynı tarihlere gelmesini fırsat bilen Çankırılı çocuklar, Lösemili Çocuklar Köyü’ndeki kardeşlerine kitaplar ile çeşitli hediyeler götürdü.

LÖSEV’e ait köydeki çalışmaları daha yakından görmek amacı ile yapılan ziyarette Meclis Üyeleri, lösemili çocuklar için yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Eğitimlerini ve tedavi süreçlerini sürdüren lösemili çocukların LÖSEV Köyü içerisindeki oyun odalarını, örnek evleri, organik üretim yapılan mini çiftliği gezen çocuklar, atölye çalışmalarında gönüllü anneler eşliğinde hediyelik eşya yapımına yardım etti. Gönüllülük zincirine katılan Çankırılı çocuklar, “LÖSEV İncisi” oldu. Etkinlik sonunda Çocuk Meclisi üyeleri, duygularını anlattıkları mektupları lösemili kardeşlerine bıraktı.

Çankırı - 19:12 A A
BENZER HABERLER