Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DAN İZMİR’E BİR TIR DOLUSU YARDIM

      Valiliğimiz tarafından başlatılan yardım kampanyası ve hayırseverlerin katkısıyla toplanan yardım malzemeleri, İzmir’deki depremzedelere gönderildi. Yardım tırı Yeni Valilik Binası önünden, Vali Abdullah Ayaz ve diğer yetkililerin de katılımıyla İzmir’e uğurlandı. Uğurlama töreninde konuşan Vali Ayaz, aybaşında İzmir ve çevresinde üzücü bir deprem yaşandığını hatırlattı. Deprem sonrası yaraların sarılmasında, devletin bütün imkanlarının seferber […]
Çankırı - 18 Kasım 2020 23:44 A A
      Valiliğimiz tarafından başlatılan yardım kampanyası ve hayırseverlerin katkısıyla toplanan yardım malzemeleri, İzmir’deki depremzedelere gönderildi.
Yardım tırı Yeni Valilik Binası önünden, Vali Abdullah Ayaz ve diğer yetkililerin de katılımıyla İzmir’e uğurlandı. Uğurlama töreninde konuşan Vali Ayaz, aybaşında İzmir ve çevresinde üzücü bir deprem yaşandığını hatırlattı. Deprem sonrası yaraların sarılmasında, devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini vurgulayan Vali Ayaz, “Biz de yardımseverlerimizin katkılarıyla topladığımız yardımları buradan uğurlayacağız. Allah bu felaketin tekrarını göstermesin. Deprem öldürmüyor esasında, dayanıksız binaları yapan insanlar öldürüyor. İlimiz de deprem kuşağında yer alıyor. Elimizden geldiğince tedbirli olmamız gerekiyor.” dedi.
Vali Ayaz’ın açıklamalarının ardından İl Müftüsü Bürhan Keleş’in ettiği duadan sonra gıda malzemesi, battaniye ve oyuncak taşıyan tır İzmir’e hareket etti.
Uğurlama törenine Vali Abdullah Ayaz’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, Hamdi Bolat, Şahin Bayhan, daire müdürleri, kamu çalışanları, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.
Çankırı - 23:44 A A
BENZER HABERLER