reklam
reklam
DOLAR31,2279% 0.07
EURO33,9151% 0.08
STERLIN39,6072% 0.13
FRANG35,4782% -0.12
ALTIN2.037,53% -0,15
BITCOIN1.968.8307.357
reklam

ÇANKIRI’DAKİ KADINA ŞİDDET OLAYINDA 2 KİŞİ TUTUKLANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI’DAKİ KADINA ŞİDDET OLAYINDA 2 KİŞİ TUTUKLANDI
reklam

Çankırı’da evliliklerini bitirme kararı alarak boşanma davası açan S.Ç. ile M.Ç., iş mal paylaşımına gelince anlaşmazlığa düştü. 18 Mayıs Salı günü yakınlarıyla birlikte bir araya gelen çift, çıkan tartışma sonucu kavga etmeye başladı. Yakınlarının da devreye girmesiyle büyüyen tartışma, tekmeli tokatlı kavgaya dönüştü.

Çevredeki vatandaşların ayırmaya çalıştığı kavgaya olay yerine çağırılan polis ekipleri müdahale etti. Vatandaşların cep telefonlarıyla görüntülediği kavgada kadınlara şiddet uygulayan S.Ç., O.Ç. ve T.G. gözaltına alındılar. Sosyal medyada ve haber kanallarında yayınlanan görüntüler tüm yurtta tepkiyle karşılandı.

Olaya tepkisini bir sosyal medya paylaşımıyla gösteren Vali Abdullah Ayaz, “Bugün sosyal medyada yer alan kadına şiddet görüntülerinde şiddet uyguladığı görülen şahıslar gözaltına alınmış olup adli süreç hassasiyetle devam etmektedir. Yaralı vatandaşlarımızın genel durumları iyi olup gelişmelerle ilgili detaylı açıklama bilahare yapılacaktır. Olaya karışan 2 şahıs mahkemece tutuklandı. Şiddetin her türlüsüyle mücadelemiz kesintisiz olarak devam etmekte olup bu tür talihsiz olayların yaşanmaması için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yine aynı konu hakkında Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı açıklamada ise; “Bazı basın yayın kuruluşları ve sosyal medya platformlarında Çankırı ilinde meydana gelen kadına yönelik şiddet görüntüleri ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla, bir basın açıklaması yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur.

18/05/2021 tarihinde müştekinin eşyalarını almak İçin bahse konu ikamete geldiğinde eski eşi S.Ç ve onun yakınları olan O.Ç ve T.G tarafından darp edilerek tehdit ve hakarete maruz kaldığı olaya ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma işlemlerine başlanılmış, üç şüpheli aynı gün gözaltına alınmıştır.

19/05/2021 günü Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan ifadelerinin ardından sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince S.Ç ve O.Ç tutuklanmıştır.

Soruşturma tüm yönleri ile titizlikle yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

reklam

YORUM YAP