13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Ekipleri’nce, gelen ihbarları değerlendirerek yapılan takip sonunda, üzerlerinde uyuşturucu madde bulunan 2 kişi yakalandı. Narkotik Suçlarla Mücadele Ekipleri’ne gelen bir ihbarla, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin Çankırı’ya uyuşturucu madde getireceği tespit edildi. Yapılan tespit sonrasında şüpheli R.Y. isimli erkek ve H.E. isimli bayan şahıs takibe alındı. Takip sonrasında […]
Çankırı - 6 Aralık 2019 21:39 A A

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Ekipleri’nce, gelen ihbarları değerlendirerek yapılan takip sonunda, üzerlerinde uyuşturucu madde bulunan 2 kişi yakalandı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Ekipleri’ne gelen bir ihbarla, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin Çankırı’ya uyuşturucu madde getireceği tespit edildi. Yapılan tespit sonrasında şüpheli R.Y. isimli erkek ve H.E. isimli bayan şahıs takibe alındı. Takip sonrasında kent girişinde şüphelilerin bulunduğu araç durdurularak Narkotik köpeği Chucky’nin de desteğiyle araçta ve şahıslar üzerinde arama yapıldı.

Yapılan arama sonrasında bayan şahsin vücudunun çeşitli yerlerine saklanmış 92,53 gr skunk ile 140 adet ekstazi hap ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar emniyetteki işlemleri sonrasında adliyeye sevk edildi. Zanlılar çıkarıldıkları mahkemece “uyuşturucu madde satma, satışa arz etme veya satın alma” suçundan tutuklandı.

Ayrıca Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

“Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;        

02.12.2019 günü saat: 12:50 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde E.Ö. isimli şahsın üzerinde yapılan kaba üst aramasında 4,42 gr METAMFETAMİN maddesi ve uyuşturucu madde içiminde kullanılan cam aparat ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce E.Ö. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.        

02.12.2019 günü saat: 18:00 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde R.A. isimli şahsın üzerinde yapılan kaba üst aramasında 1,30 gr SKUNK maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce R.A. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.         

Çankırımızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyrulur.” denildi.

Çankırı - 21:39 A A
BENZER HABERLER