reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

ÇANKIRI’DA TÜRK-JAPON DOSTLUĞU PANDEMİ SÜRECİNE DE YANSIDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

      Çankırı’nın Japon Lastik Devi Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi, “Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında Çankırı Belediyesi girişinde stant açtı. Fabrika çalışanları, belediyeyi ziyaret eden vatandaşlara ve belediye çalışanlarına pandemi süreci sebebi ile ücretsiz olarak koruyucu maske dağıttı.

Sumitomo Rubber AKO Industries Başkanı ve aynı zamanda CEO’su Toshihiko Komatsu  ve beraberindeki heyet,  Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i makamında ziyaret etti. Çankırı’da birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Japon şirketi, pandemi sürecini de es geçmedi. Başkan Esen’in onayı ile Çankırı Belediyesi giriş katı Hilal Masa’nın karşısında stand açıldı. Stantta bekleyen fabrika çalışanları, belediye personeline ve vatandaşlara maske hediye etti. Standın hafta sonuna kadar hizmet vereceği ve vatandaşlara maske dağıtacağı bildirildi.

Esen, corona virüs salgını sebebi ile maske dağıtan Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi yetkililerine teşekkür ederek “Çankırı’da güzel bir örneğini sergilediğimiz Türk-Japon dostluğunun, zor zamanlarda daha da güçlenerek devam ettiğini görmek çok sevindirici. İçinde bulunduğumuz zor günleri, birlikte el ele vererek atlatacağımıza inanıyorum.” dedi.

reklam

YORUM YAP