13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ TAM GAZ DEVAM

Çankırı’da Belediye ekipleri, cadde ve sokaklar ile kaldırımları corona virüs tedbirleri kapsamında  dezenfekte ediyor. Temizlik seferberliğini arttıran Çankırı Belediyesi, şehri ilaçlı sularla yıkıyor. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda titiz bir dezenfekte çalışması yürüten Çankırı Belediyesi, cadde ve sokaklara el attı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen koordinesinde yürütülen çalışmalarda; Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri […]
Çankırı - 21 Mart 2020 22:40 A A

Çankırı’da Belediye ekipleri, cadde ve sokaklar ile kaldırımları corona virüs tedbirleri kapsamında  dezenfekte ediyor. Temizlik seferberliğini arttıran Çankırı Belediyesi, şehri ilaçlı sularla yıkıyor.

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda titiz bir dezenfekte çalışması yürüten Çankırı Belediyesi, cadde ve sokaklara el attı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen koordinesinde yürütülen çalışmalarda; Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere birçok personel sahaya çıktı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri dezenfeksiyon işlemi öncesinde araçları çektirerek yol emniyeti sağlarken, İtfaiye Müdürlüğüne ait araçlar ve Belediyeye ait tüm tankerler; cadde, sokak ve kaldırımların ilaçlanarak yıkanmasında rol aldı. Büyük Camii ve çevre yollarından başlayan dezenfekte çalışmaları; Mektep Sokak, Hilmi Astarlıoğlu Sokak, Bedesten Sokak, İmaret Caddesi, Mehmet Emin Erişen Sokak, Necati Asım Uslu Caddesi, Alparaslan Türkeş Caddesi, Şehit Mehmet Ata Sokak, Namık Kemal Parıltı Caddesi, Elif Caddesi, Belediye çevresi, Atatürk Bulvarı, Fuar Yolu, Hoca Ahmet Yesevi Camii çevresi, Adnan Menderes Caddesi, Necip Fazıl Kısakürek Sokak, Tevfik Fikret Caddesi, Selahattin İnal Sokak, Manolya Sokak, Zeki Ömer Defne Sokak, Eşikli Aralık Sokak, Akkaya Sokak, Şehit Kadir Yıldırım Sokak, Şehit Pehlivan Tevfik Caddesi, Mehmet Kazım Arar Caddesi, Şehit Astsubay Yüksel Kaya Caddesi, Öztaş Sokak, Terminal Caddesi, Çarşamba Pazarı çevresinde gerçekleştirildi.

Çalışmaların diğer bölgelerde de devam edeceğini belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Yerel yönetim olarak bu süreçte elimizden gelen hassasiyeti gösteriyoruz. Aynı duyarlılığı da vatandaşlarımızdan bekliyoruz. Bu zor günleri, birbirimize destek olarak atlatacağız. Birbirimize mesafe koymak zorunda kalmış olabiliriz, ama gerçekte birbirimizi daha çok düşündüğümüz bir zamanı yaşıyoruz. Bir kişinin ihmali başkaları için ağır sonuçlar doğurabiliyor. Lütfen bu sürece destek olalım, bizden beklenen önlemleri alalım. Bizler, sizin için görevimizin başında elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşımızın sağlığı için dezenfekte çalışmalarını özveri ile yürüten mesai arkadaşlarıma da canı gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Çankırı - 22:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.