20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA SERACILIK GELİŞİYOR

Çankırı genelinde seracılığı geliştirmek ve ilimizin ihtiyacı olan mevsimlik sebzelerin çiftçilerimiz tarafından üretilmesi ve katma değeri yüksek olan sebzecilik faaliyetlerinde çiftçilerimizin gelirinin artırılması amacıyla hazırlanan proje neticesinde %70 Bakanlığımız ve İl Özel İdaresi , %30 çiftçi katkısı olmak üzere hazırlanan seracılığı geliştirme projesi kapsamında talepler alınmıştır. Projemize başvuruda bulunan 31 çiftçimizin üretim geçmişleri ve arazi […]
Çankırı - 29 Nisan 2020 22:00 A A

Çankırı genelinde seracılığı geliştirmek ve ilimizin ihtiyacı olan mevsimlik sebzelerin çiftçilerimiz tarafından üretilmesi ve katma değeri yüksek olan sebzecilik faaliyetlerinde çiftçilerimizin gelirinin artırılması amacıyla hazırlanan proje neticesinde %70 Bakanlığımız ve İl Özel İdaresi , %30 çiftçi katkısı olmak üzere hazırlanan seracılığı geliştirme projesi kapsamında talepler alınmıştır. Projemize başvuruda bulunan 31 çiftçimizin üretim geçmişleri ve arazi özellikleri yerinde incelenerek, yapılan tespitlerle 5 adet 1008 m2 ve 16 adet 504 m2 olmak üzere 21 çiftçimiz, sera kurulumu için uygun bulunarak çalışmalara başlanmıştır.  20 Nisan 2020 tarihinden itibaren kurulumuna başlanan seralarımızın hali hazırda kurulumları devam etmektedir. 9 Mayıs 2020 tarihine kadar 21 çiftçimizin de seralarının kurulma işlemi tamamlanacaktır.

Kurulumu yapılan ve kurulum aşamasında olan seralar Çankırı Milletvekili Sayın Salim ÇİVİTÇİOĞLU, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir ÇELİK,  İl Özel İdare Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa ÇIBIK ve Tarım ve Orman İl Müdürümüz Osman ÇAKIR tarafından yerinde incelendi. Kurulan seraların ilimiz ve ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni eder, sera sahibi çiftçilerimize bol bereketli bir üretim sezonu dileriz.

Çankırı - 22:00 A A
BENZER HABERLER