Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA ŞAP HASTALIĞI NEDENİYLE HAYVAN PAZARLARI YENİDEN KAPATILDI

Çankırı’da şap hastalığı nedeni ile hayvan pazarları kapatıldı. İl Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonu tarafından Çankırı’da ve çevre illerde tespit edilen şap hastalığı sebebi ile ikinci bir karara kadar hayvan pazarları kapatıldı. Tedbir amaçlı yapılan uygulama ile hastalığın yayılmasının önlenmesi amaçlanıyor. Hastalığa karşı bir dizi önlemlerin sıralandığı açıklamada; hastalığın kontrolünün sağlanması için kesim, karantina ve aşılama […]
Çankırı - 10 Temmuz 2023 19:20 A A

Çankırı’da şap hastalığı nedeni ile hayvan pazarları kapatıldı. İl Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonu tarafından Çankırı’da ve çevre illerde tespit edilen şap hastalığı sebebi ile ikinci bir karara kadar hayvan pazarları kapatıldı. Tedbir amaçlı yapılan uygulama ile hastalığın yayılmasının önlenmesi amaçlanıyor.

Hastalığa karşı bir dizi önlemlerin sıralandığı açıklamada; hastalığın kontrolünün sağlanması için kesim, karantina ve aşılama yöntemleri başta geliyor. Bildiğiniz gibi Kurban Bayramı öncesinde de Çankırı genelinde şap hastalığı nedeniyle hayvan pazarları kapatılmış, hayvan satışları ve sevkiyatı yasaklanmış ancak gerekli tedbirlerin alınmasının ardından bayram öncesi yasaklar kaldırılmıştı.

Çankırı - 19:20 A A
BENZER HABERLER