20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA REKLAM PANOLARI KÜÇÜK ESNAFIN HİZMETİNDE

      Çankırı Belediyesi, pandemi sürecinde esnafa destek çalışmaları kapsamında zor gün desteğini sürdürerek reklam kampanyası başlattı. Çankırı’daki reklam panoları, gel-al ve paket servis yapan işletmelerin tanıtımlarına ayrıldı. Uygulamanın tüm küçük esnaf için devam edeceği bildirildi. Belediye çalışmalarının ve Çankırı tanıtımlarının yer aldığı reklam panoları, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in talimatı ile, corona virüs […]
Çankırı - 2 Nisan 2021 17:21 A A

      Çankırı Belediyesi, pandemi sürecinde esnafa destek çalışmaları kapsamında zor gün desteğini sürdürerek reklam kampanyası başlattı. Çankırı’daki reklam panoları, gel-al ve paket servis yapan işletmelerin tanıtımlarına ayrıldı. Uygulamanın tüm küçük esnaf için devam edeceği bildirildi.

Belediye çalışmalarının ve Çankırı tanıtımlarının yer aldığı reklam panoları, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in talimatı ile, corona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında işletmelerini vatandaşlara açamayan işletmelerin reklamları ile donatıldı. Reklam giderlerini Çankırı Belediyesinin karşılayacağı uygulamada esnaflara tanıtım desteği sağlandı.

Başkan Esen, yaptığı açıklamada “2020 yılı Mart ayında dünya genelinde pandemi sürecine girdik. Bu süreçte en büyük sıkıntıyı çeken küçük esnaflarımız oldu. Genel anlamda bütün esnaflarımız etkilendi ama ben ticaretin içinden gelen bir Belediye Başkanı olarak sürekli ne yapabiliriz, esnafımıza nasıl yardımcı olabiliriz diye düşündüm. Bununla ilgili Meclis kararlarında su faturalarında indirim yaptık. Kirada olan esnaf arkadaşlarımıza 3 ay erteleyerek kira desteğinde bulunduk. Dün aldığımız kararla da su bedelinde  %75 indirim yaptık, 12. aya kadar da indirimleri uzattık. Yerel esnafımıza elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz. Bugün de billboardlarımızda yerel esnafımıza destek olmaya çalıştık. Billboardlarda reklamlarını yaptık. Billboardlarımızın tamamını çalışmalarımızın reklamlarına değil, ticaret yapan esnaf arkadaşlarımıza tahsis ettik. Bir nebze destek olabiliyorsak ne mutlu bize.  Yanlarında çalışanlarının maaşlarını, dükkânlarının kiralarını ödeyemeyen birçok esnafımız var. Sadece Türkiye genelinde değil dünya genelinde böyle. Ama yerel yönetim olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Esnaf Uygulamadan Memnun

Çankırı Belediyesinin “Zor Gün Desteği” ile başlattığı uygulama, esnafları da memnun etti. Başkan Esen’in esnaf ziyaretlerinden ve tanıtım desteğinden memnuniyetini dile getiren yerel esnaflardan Murat Gücükçapraz “Reklamlar dolayısı ile Belediyemize ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Gerçekten güzel düşünmüş, esnafa destek olarak. Teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Çok memnun olduk, hoşumuza gitti.” dedi. Belediyenin esnafa reklam desteği kapsamında; reklamı verilen işletmelerin yaklaşık bir hafta reklam panolarında yer aldıktan sonra yerine diğer işletmelerin tanıtım reklamları ile devam edeceği bildirildi.

 

Çankırı - 17:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.