Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA RAMAZAN DENETİMLERİ BAŞLADI

      Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte denetimleri arttırdı. Marketlerden başlayan denetimlerin Ramazan ayı boyunca  tüm gıda sektöründe devam edeceği bildirildi. Çankırı Zabıtası, Ramazan denetimlerine şehir merkezindeki marketlerden başladı. Raflardaki ürünler; ürün etiketleri, kâr marjı, etiket- barkod tutarlılığı, son kullanma tarihleri ile ilgili denetime tutulurken pide ve ekmeklerin gramaj […]
Çankırı - 13 Nisan 2021 21:32 A A

      Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte denetimleri arttırdı. Marketlerden başlayan denetimlerin Ramazan ayı boyunca  tüm gıda sektöründe devam edeceği bildirildi.

Çankırı Zabıtası, Ramazan denetimlerine şehir merkezindeki marketlerden başladı. Raflardaki ürünler; ürün etiketleri, kâr marjı, etiket- barkod tutarlılığı, son kullanma tarihleri ile ilgili denetime tutulurken pide ve ekmeklerin gramaj kontrolleri de gerçekleştirildi. Denetimlerde son tüketim tarihi geçmiş ürünlere tutanak ile el konularak tüketim tarihi geçmiş ürünleri satışa sunan işletmelere cezai işlem uygulandı. Pandemiden dolayı maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygunluğu da kontrol eden zabıta ekiplerinin,  halk sağlığı ve haksız fiyat artışlarının önlenerek tüketici haklarının korunması için mesailerini Ramazan ayı boyunca arttırarak devam ettireceği belirtildi.

Çankırı - 21:32 A A
BENZER HABERLER