reklam
reklam
DOLAR31,5602% 0.61
EURO34,3367% 0.83
STERLIN40,1322% 0.96
FRANG35,7018% 0.52
ALTIN2.150,84% 2,37
BITCOIN2.115.0006.592
reklam

ÇANKIRI’DA KORONAVİRÜSTEN VEFAT SAYISI 304 OLDU

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam
      Vali Abdullah Ayaz, her ay basın mensuplarımızla bir araya gelerek gündemi değerlendiriyor. Bu ay da Çankırı basınıyla buluşan Vali Ayaz, gündeme dair açıklamalarda bulunarak, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplantıya Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ve İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Rifat Biber de katıldı.
İlimizdeki pandemi sürecini değerlendiren Vali Ayaz, vaka sayılarının git gide düştüğünü ifade etti. Devlet Hastanemizdeki durumun da iyi olduğunu vurgulayan Vali Ayaz, hastalığın daha bitmediğine dikkat çekerek, “Durumumuz iyi diye tedbiri elden bırakmayacağız. Bir süre daha bu katı tedbirlerle yaşamaya devam edeceğiz. Tedbirlerin çok faydasını gördük. Yoğun bakımda ve entübe olan hastalarımız var, az da olsa vefatlarımız da var.” diye konuştu.
      Vaka düşüşü rehavet getirmemeli
2020 yılında koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 milyon 249 bin 624 lira ceza uygulandığını belirten Vali Ayaz, “Bu vaka düşüşü bir rehavet getirmemeli. Her zaman korktuğumuz konu budur. Daha önce de tecrübe ettiğimiz gibi herhangi bir şekilde tedbirleri elden bıraktığımız zaman vakalarımızda artış oluyor. Bu hastalığın en büyük özelliği kolay bulaşması. Tedbirlere uymadığımız zaman yeniden istemediğimiz noktalara gideriz.” dedi. Vali Ayaz, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının ise 304 olduğunu söyledi.
      Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla aşı yaptırabilir
İlimizde sağlık çalışanlarımızın aşılanması işlemlerinin tamamlandığını açıklayan Valimiz Abdullah AYAZ şunları söyledi; “Şu an 85 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılanmasına devam ediliyor. İlimizde aşılanan hiç kimsede herhangi bir problem yok. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içerisinde aşı yaptırabilirler. Aşı yaptırılmasını muhakkak istiyoruz. Ben de sıram geldiğinde aşı yaptıracağım. Bilhassa 80 yaş üstü vatandaşlarımızın aşı konusunda direnç göstermemeleri lazım. mutlaka aşı yaptırmaları lazım. Hayatını kaybeden hastalarımızın büyük bir kısmı 65 yaş üstü vatandaşlarımızı kapsıyor. O sebeple aşı önce büyüklere yapılıyor. Aşı ile ortaya çıkabilecek bir risk şu ana kadar görülmedi. Bütün vatandaşlarımız da çevresindekilere aşıyı teşvik etmeliler. Şu anda aşılar evde yapılıyor. Aşı yapan arkadaşlarımız aşıdan kaynaklı herhangi bir olumsuzluk olması halinde hemen müdahale edebilmek için yarım saat bekliyorlar. Vatandaşlarımızın sağlık güvenliğini de bu şekilde maksimum düzeyde tutuyoruz.”
      Vali Ayaz, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.
reklam

YORUM YAP