13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA KENT MEYDANI İÇİN YIKIM BAŞLADI

Çankırı Belediyesi, Kent Meydanı ve Yer Altı Otopark projesi için ilk adımı attı.  Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerinde bulunan market alanından başlayan yıkım çalışmaları, Belediyenin satın aldığı eski SGK binasının yıkımı ile devam edecek. Geçen sene kent meydanı tapusu ile müjdeyi veren Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, meydanı olmayan Çankırı’ya hak ettiği meydanı kazandırmak için […]
Çankırı - 14 Eylül 2022 20:22 A A

Çankırı Belediyesi, Kent Meydanı ve Yer Altı Otopark projesi için ilk adımı attı.  Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerinde bulunan market alanından başlayan yıkım çalışmaları, Belediyenin satın aldığı eski SGK binasının yıkımı ile devam edecek.

Geçen sene kent meydanı tapusu ile müjdeyi veren Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, meydanı olmayan Çankırı’ya hak ettiği meydanı kazandırmak için harekete geçti. 1972 yılında Belediye borçları karşılığında SGK’ya devredilen arsayı 50 yıl sonra yeniden satın alan Çankırı Belediyesi, kent meydanı yapmak için kolları sıvadı. Başkan Esen’in talimatı ile eski Valilik binası yanında bulunan alandan itibaren yıkım çalışmaları başladı. Eski SGK binasının bulunduğu bölgeyi de kapsayan alanda, yer altı otoparkı ve çevre düzenlemelerinin ardından şehir, meydanına kavuşacak.

Çankırı - 20:22 A A
BENZER HABERLER