20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA KARANTİNAYA ALINAN 262 KİŞİ EVLERİNE DÖNDÜ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İngiltere’den getirilerek ilimizde bulunan KYK yurtlarında karantinaya alınan 262 kişi bugün tahliye edilerek evlerine gönderildi. İki hafta önce İngiltere’nin başkenti Londra’dan getirilen 262 Türk vatandaşı, koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina sürelerini geçirmek için ilimizde bulunan KYK’ya ait Emir Karatekin Yurdu’na yerleştirilmişlerdi. AFAD, Kızılay ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ihtiyaçları karşılanan […]
Çankırı - 1 Mayıs 2020 19:42 A A

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İngiltere’den getirilerek ilimizde bulunan KYK yurtlarında karantinaya alınan 262 kişi bugün tahliye edilerek evlerine gönderildi.

İki hafta önce İngiltere’nin başkenti Londra’dan getirilen 262 Türk vatandaşı, koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina sürelerini geçirmek için ilimizde bulunan KYK’ya ait Emir Karatekin Yurdu’na yerleştirilmişlerdi. AFAD, Kızılay ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ihtiyaçları karşılanan vatandaşlar, sosyal mesafe korunarak bugün 15 otobüsle memleketlerine uğurlandılar.

AFAD İl Müdürü Abdullah Özçelik, “14 gün sonunda Londra’dan ilimize gelen misafirlerimizi herhangi bir sıkıntı olmadan evlerine uğurladık. Şu an itibarıyla hiçbirinde pozitif vaka çıkmadı. Yurdumuzu boşalttık. Hepsini araçlarımızla evlerine kadar bırakacağız. Evlerine ulaşana kadar takipçileri olacağız. Toplamda 34 ile gönderdik misafirlerimizi. Misafirlerimiz ayrı ayrı 15 araçla sosyal mesafe kuralına uyarak araçlara yerleştirildi ve illerine gönderildi” dedi.

İlk günler biraz sıkıntılı olsa da sonraki günlerde ortama alışan ve memnuniyetlerini dile getiren grup 14 günlük karantina sürelerini doldurarak bugün ilimizden ayrıldılar. Kendilerine sağlıklı günler diliyoruz.

Çankırı - 19:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.