13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA KADINLAR “DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Çankırı Belediyesi, #kadınhayattır etiketi ile başlattığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadınlara özel program düzenledi.  TCDD Parkı ve Açık Hava Müzesi alanında gerçekleştirilen Kadınlar Günü Özel Programı, şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in eşi Betül Esen, kadının cinsiyetten önce insan olduğuna […]
Çankırı - 8 Mart 2021 17:32 A A

Çankırı Belediyesi, #kadınhayattır etiketi ile başlattığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadınlara özel program düzenledi.  TCDD Parkı ve Açık Hava Müzesi alanında gerçekleştirilen Kadınlar Günü Özel Programı, şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in eşi Betül Esen, kadının cinsiyetten önce insan olduğuna vurgu yaparak “Biz kadınlar, her şeyden önce insanız. Tarihsel sürece baktığımızda kadınlara dair kabul edilmesi gereken bir gerçek var: Kadınlarımızın dâhil olmadığı, onları heyecanlandırmayan, hayallerini süslemeyen, fikri ile uyuşmayan hiçbir sosyo-kültürel ve siyasal hareketin başarıya ulaşmamış olduğu ve sürdürülebilir olmadığıdır. Şehrinin tüm değerlerine sahip çıkan Çankırı Belediyesi, kadınlarımızın emeğine de sahip çıkacaktır. Üreten kadınlarımız ile alıcılar arasında aracı olmaya hazırlanan Belediyemiz, bu şekilde Çankırı’da yaşayan kadınlarımızın üretimleri ile hem aile bütçelerine katkı sağlamalarına hem de ekonomiye can vermelerine destek olacak… Yeter ki isteyelim, yeter ki deneyelim. Çünkü kadın varsa umut vardır, hayat vardır! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz kutlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

Kadınların yoğun katılım gösterdiği program, Çankırı Belediyesi Türk Halk Müziği Ekibi’nin çalıp seslendirdiği halk türküleri ile devam etti. Daha sonra katılımcılar, isteklerini ve hayallerini yazarak Belediye tarafından yapılan dilek ağacına astı. Etkinlikler kapsamında şiddet, cinayet,  eşitsizlik, taciz, terör ve her türlü kötü şeyin uçup gitmesi temennisi ile balonlar gökyüzüne uçuruldu. Program, günün anısına fotoğraf çekimleri ile son buldu.

 

Çankırı - 17:32 A A
BENZER HABERLER