21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA HAYVANCILIĞIN ALTYAPISI İYİLEŞTİRİLİYOR

Çankırı’da hayvancılığın altyapısının iyileştirilmesi ve ruhsatlı modern hayvan pazarının kurulması için değerlendirme toplantısı yapıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonda gerçekleştirilen toplantıya Çankırı Milletvekili Ak Parti Grup Başkan Vekili Sn. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Çankırı Milletvekili Tarım Komisyonu üyesi Sn. Salim ÇİVİTÇİOĞLU, Çankırı Belediye Başkanı Sn. İsmail Hakkı ESEN, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa ÇIBIK, […]
Çankırı - 24 Şubat 2020 22:25 A A

Çankırı’da hayvancılığın altyapısının iyileştirilmesi ve ruhsatlı modern hayvan pazarının kurulması için değerlendirme toplantısı yapıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonda gerçekleştirilen toplantıya Çankırı Milletvekili Ak Parti Grup Başkan Vekili Sn. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Çankırı Milletvekili Tarım Komisyonu üyesi Sn. Salim ÇİVİTÇİOĞLU, Çankırı Belediye Başkanı Sn. İsmail Hakkı ESEN, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa ÇIBIK, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir ÇELİK, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri KILIÇ, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Hasan YILDIZ, Ticaret Borsası Başkanı Erdal ARSLAN, Ziraat Odası Başkanı Nejat GAMZELİ, Damızlık Sığ. Yet. Bir. Bşk. Ömer ÇENDEK, Damızlık Koyun Keçi Birliği Başkanı Ahmet SUSAM, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hacı DİRİCAN ve STK üyeleri katıldılar.

İlimizde Hayvancılığın geliştirilmesi, Hayvan Hastalıkları ile Mücadele Kapsamında Hayvan Hareketlerinin Kontrol altına alınması, hayvan refahı ve yetiştiricilerimizin modern bir ruhsatlı hayvan pazarında alım ve satım yapabilmelerinin gerekliliğine ilişkin, Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürü Osman ÇAKIR tarafından ilimiz hayvancılığı ve altyapısına ilişkin sunum yapıldı. Ardından katılımcıların soru ve cevapları ve değerlendirme bölümüne geçilerek nihai olarak Çankırı Merkezde en kısa sürede gerekli çalışmaların hızlandırılması için görüş birliğine varıldı.

Çankırı - 22:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.