29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA GSB SPOR OKULLARINA YOĞUN KATILIM

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan Spor Okulları’na (Yaz Spor Okulları) Çankırı halkı yoğun ilgi gösteriyor. 1 Temmuz’da başlayan programa 3622 çocuk kayıt yaptırdı. 23 branşta GSB Spor Okullarına kayıt yaptıran binlerce sporcu Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait tesislerde kurslara ara vermeden devam ediyor. 1508 çocuğun kayıt yaptırdığı yüzme branşı birinci […]
Genel - 20 Ağustos 2021 22:12 A A

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan Spor Okulları’na (Yaz Spor Okulları) Çankırı halkı yoğun ilgi gösteriyor. 1 Temmuz’da başlayan programa 3622 çocuk kayıt yaptırdı.

23 branşta GSB Spor Okullarına kayıt yaptıran binlerce sporcu Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait tesislerde kurslara ara vermeden devam ediyor. 1508 çocuğun kayıt yaptırdığı yüzme branşı birinci sırada yer alırken,  347 kayıtla Voleybol ikinci, 273’er kayıtla Futbol, Basketbol ve Jimnastik branşları üçüncü sırayı paylaştı. Diğer branşlar arasında ise çocuklar en çok ilgiyi Badminton, Judo, Atletizm,  Boks ve Karate dallarına gösterdi.  Kayıt yaptıranların 2007’si erkek, 1615’i ise kız çocuklarından oluştu.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak “Pandemi yasakları nedeniyle tüm çocuk ve gençlerimiz spordan ve sosyal aktivitelerden oldukça uzak kalmışlardı. Yasakların kalkmasıyla birlikte salonlarımızı, portatif havuzlarımızı ve antrenman alanlarımızı dolu dolu görmekten çok mutluyuz. Çocuklarımızın sevinçlerini, parke gıcırtılarını, antrenörlerin düdük seslerini duymayı ve ailelerin tribünlerden yavrularını takip etmelerini izlemeyi gerçekten çok özlemişiz. GSB Spor Okulları’na gösterilen ilgi, iller arasındaki orana göre Çankırı’da oldukça iyi noktada. Çocuklarını spora teşvik eden ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Sağlıklı Bireyler Olmak İçin, Spor Yapın sloganıyla tüm çocuk ve gençlerimizi spora davet ediyorum.” dedi.

Genel - 22:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.