Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA EKMEK 6,5 LİRA OLDU

Zamlar yağmur gibi yağmaya devam ediyor. İşçilik, akaryakıt, vergiler, hammadde zamları derken maliyetteki artışlar vatandaşın cebine yansıyor. Tüm bu artışlar, soframızdaki ekmeği de vurdu ve 200 gram ekmek bugünden itibaren Çankırı genelinde 6,5 Liradan satılmaya başlandı. Bir süredir Çankırı’daki fırıncıların maliyetlerdeki artışları gerekçe göstererek ekmek fiyatlarında zam talep ettiklerini duyuyorduk. Bu talepleri değerlendiren Çankırı Ticaret […]
Çankırı - 9 Ağustos 2023 10:08 A A

Zamlar yağmur gibi yağmaya devam ediyor. İşçilik, akaryakıt, vergiler, hammadde zamları derken maliyetteki artışlar vatandaşın cebine yansıyor. Tüm bu artışlar, soframızdaki ekmeği de vurdu ve 200 gram ekmek bugünden itibaren Çankırı genelinde 6,5 Liradan satılmaya başlandı.

Bir süredir Çankırı’daki fırıncıların maliyetlerdeki artışları gerekçe göstererek ekmek fiyatlarında zam talep ettiklerini duyuyorduk. Bu talepleri değerlendiren Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ile Çankırı Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği, maliyetlerdeki artışı ve çevre illerdeki ekmek fiyatlarını göz önünde bulundurarak 200 gram ekmeğin 6,5 Liradan satılması yönünde karar aldı. Ticaret Bakanlığı tarafından 8 Ağustos Salı günü onaylanan karar ile Çankırı genelinde ekmek fiyatları 9 Ağustos Çarşamba gününden (bugünden) geçerli olmak üzere 6,5 Lira oldu.

Çankırı - 10:08 A A
BENZER HABERLER