Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA 100 BİNİNCİ AŞI UYGULANDI

14 Ocak 2021 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından öncelikli grup olarak belirlenen sağlık personeli aşılaması ile başlayan aşılama çalışmaları ilimizde tüm hızıyla devam ediyor. 50 yaş, 45 yaş derken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün yaptığı “Aşıda 40 yaşa kadar indik. Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz. Yüzde yüz katılım bekliyoruz” açıklamasının ardından aşıya […]
Genel - 14 Haziran 2021 19:28 A A

14 Ocak 2021 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından öncelikli grup olarak belirlenen sağlık personeli aşılaması ile başlayan aşılama çalışmaları ilimizde tüm hızıyla devam ediyor. 50 yaş, 45 yaş derken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün yaptığı “Aşıda 40 yaşa kadar indik. Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz. Yüzde yüz katılım bekliyoruz” açıklamasının ardından aşıya talep patlaması yaşandı.

Yeni belirlenen meslek grupları ve yaş grupları aşılamasında; tüm hastanelerimiz, aile sağlığı merkezlerimiz ve mobil ekiplerimizin sürdürdüğü özverili çalışma neticesinde 14 Haziran 2021 Pazartesi günü (bugün) 100 bininci  aşı uygulaması Çankırı Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Bir an önce randevusunu alıp aşısını yaptırmak isteyen vatandaşlar aşı merkezlerinde az da olsa yoğunluk oluşturdu.

Aşılama çalışmalarının olumlu sonuçları vaka sayılarına yansıyarak hastaneye yatışlarda ciddi bir azalma görüldü. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açıklamaya göre, bugünden itibaren Orta İlçe Entegre Hastanesi’nde ve Eldivan Toplum Sağlığı Merkezi’nde Biontech Aşı uygulaması başlatıldı. Açıklamada, “Aşı sırası gelen tüm vatandaşlarımızı en kısa sürede aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz.” sözlerine yer verildi.

Genel - 19:28 A A
BENZER HABERLER