21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI YÖRESEL HEDİYELİK EŞYA TASARIM YARIŞMASI 1 MART’TA BAŞLIYOR

Çankırı Belediyesi’nin düzenlediği Çankırı Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması, 1 Mart 2021 Pazartesi günü başlıyor. Proje tasarımı ve somut ürün hediyelik eşya özgün tasarımı şeklinde iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek yarışma, 7 Mayıs 2021 Cuma günü mesai bitiminde son bulacak. Kente özgü hediyelik eşya ürün çeşitliliğini artırmayı amaçladıklarını ifade eden Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı’ya […]
Çankırı - 27 Şubat 2021 10:59 A A

Çankırı Belediyesi’nin düzenlediği Çankırı Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması, 1 Mart 2021 Pazartesi günü başlıyor. Proje tasarımı ve somut ürün hediyelik eşya özgün tasarımı şeklinde iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek yarışma, 7 Mayıs 2021 Cuma günü mesai bitiminde son bulacak.

Kente özgü hediyelik eşya ürün çeşitliliğini artırmayı amaçladıklarını ifade eden Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı’ya ait yöresel değerleri turizm ile buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.  Esen, “Bu yarışmayı ‘Bir şehri yanımızda nasıl taşıyabiliriz?’ düşüncesinden yola çıkarak düzenledik. Şehrimize gelen yerli ve yabancı turistler tarihi, kültürel ve sanatsal doku ile bezenmiş Çankırı’yı yanlarında taşısınlar, sevdiklerine anlatsınlar ve hediye etsinler istedik. Yerel tüm değerleri ile hediyelik eşya tasarımlarına yansıtılmış keşfedilmemiş güzelliklerin kenti Çankırı’yı hep birlikte keşfetmeleri, yanlarında götürdükleri hediyelik eşyalar ile şehrimizde biriktirdikleri anıları canlı tutmaları en büyük amacımız. Yarışmamıza katılarak katkı sağlayacak her bir yarışmacımıza şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.

Yarışmacılar, Çankırı Belediyesi Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması Şartnamesi ve Katılım Formu’na  www.cankiri.bel.tr resmi internet adresi “Duyurular” bölümünden ulaşabilir.  

 

YARIŞMA ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Çankırı - 10:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.