Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI VALİLİĞİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE DÖNÜŞ YAPMAK İSTEYEN AFETZEDELERİN İŞLEMLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Çankırı Valiliği, İlimizde bulunan afetzedelerin dönüş işlemleriyle ilgili kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir duyuru yayınladı. Duyuruda, depremden etkilenip Çankırı’ya gelen depremzedelerin memleketlerine dönmek istediklerinde izlemeleri gereken yollar anlatılıyor. Kendi Araçları İle Gitmek İsteyenler Valilik (AFAD Müdürlüğü’ne) ve Kaymakamlıklarca oluşturulan müracaat noktalarına yol masraf belgesi için başvurabilecekler, gittikleri ilde bulunan müracaat noktasına geldiklerini bildirerek masraflarını alabileceklerdir. Yol […]
Çankırı - 8 Mayıs 2023 22:50 A A

Çankırı Valiliği, İlimizde bulunan afetzedelerin dönüş işlemleriyle ilgili kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir duyuru yayınladı. Duyuruda, depremden etkilenip Çankırı’ya gelen depremzedelerin memleketlerine dönmek istediklerinde izlemeleri gereken yollar anlatılıyor.

Kendi Araçları İle Gitmek İsteyenler

  • Valilik (AFAD Müdürlüğü’ne) ve Kaymakamlıklarca oluşturulan müracaat noktalarına yol masraf belgesi için başvurabilecekler, gittikleri ilde bulunan müracaat noktasına geldiklerini bildirerek masraflarını alabileceklerdir.
  • Yol masrafı ödemeleri Ziraat Bankası’na kimlik numaraları üzerinden yatırılacaktır.

Toplu Ulaşım Araçları İle Gitmek isteyenler

  • İl Merkezi’nde AFAD Müdürlüğü’ne, ilçelerde Kaymakamlıklarca oluşturulan müracaat noktalarına başvurabileceklerdir.
  • İl Merkezi’nde AFAD Müdürlüğü’nce temin edilen uygun araçlar ile afet bölgesine ulaşım sağlanacaktır. İlçelerden İl Merkezi’ne ulaşım Kaymakamlıklarca koordine edilecektir.
  • Kendisi bilet alan afetzedeler ise müracaat noktalarına başvurmaları halinde bilet ücretleri Ziraat Bankası’na kimlik numaraları üzerinden yatırılacaktır.
Çankırı - 22:50 A A
BENZER HABERLER