Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI USULÜ ON-LINE KIZ İSTEME MERASİMİ

Bütün dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını birçok âdet ve alışkanlıklarımızı da değiştiriyor. Ne koruyucu bir aşısı ne de tedavi edici bir ilacı bulunamayan koronavirüs, insanları her geçen gün daha da tedirgin ediyor. Çankırı’da yaşayan Özel ve Özkan aileleri de koronavirüs tedbirlerine uyarak kız isteme merasimlerini on-line olarak internet üzerinden gerçekleştirdiler. 30 yaşındaki Harita Mühendisi Kadir […]
Çankırı - 20 Aralık 2020 19:40 A A

Bütün dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını birçok âdet ve alışkanlıklarımızı da değiştiriyor. Ne koruyucu bir aşısı ne de tedavi edici bir ilacı bulunamayan koronavirüs, insanları her geçen gün daha da tedirgin ediyor. Çankırı’da yaşayan Özel ve Özkan aileleri de koronavirüs tedbirlerine uyarak kız isteme merasimlerini on-line olarak internet üzerinden gerçekleştirdiler.

30 yaşındaki Harita Mühendisi Kadir Burak Özel ile 25 yaşındaki Mimar Afife Nur Özkan evlilik kararı alarak bunu aileleriyle paylaştılar. Ailelerin de rızasını alan gençler, kız isteme merasimini koronavirüs tedbirlerine uygun bir şekilde gerçekleştirmek için ilginç bir yol buldular. Gençlerin aileleri ve diğer davetliler belirlenen gün ve saatte sosyal medya üzerinden bir araya geldiler. Şehir dışındaki arkadaş ve akrabaların da katıldığı kız isteme merasiminde hem koronavirüs tedbirlerine uyulmuş hem de gençlerin evliliğe giden yolda ilk adımlarını atmaları sağlanmış oldu.

İlk duyduklarında her iki tarafın da şaşkınlıkla karşıladığı ilginç kız isteme merasimi davetlilerin alkışlı kutlamalarıyla sona erdi. Mutlulukları gözlerinden okunan genç çift tüm katılımcılara teşekkür etti. Biz de darısı düğünlerine olsun diyoruz ve genç çifte mutluluklar diliyoruz.

Çankırı - 19:40 A A
BENZER HABERLER