reklam
reklam
DOLAR32,2226% 0.12
EURO34,9999% 0.4
STERLIN41,1207% 0.55
FRANG35,2776% 0.24
ALTIN2.420,91% 0,46
BITCOIN68.120,000.151
reklam

ÇANKIRI ULUSAL TV KANALLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Ulusal Televizyon Kanalları, Çankırı’yı milyonlarca izleyiciye tanıtmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta üç farklı kanala ev sahipliği yapan Çankırı; tarihi, kültürel özellikleri, doğal güzellikleri ve yöresel lezzetleri ile televizyon ekranlarında boy gösterecek.

Çankırı, geçtiğimiz hafta üç ulusal kanala ait yapımı ağırladı. TRT Haber Gönül Dağı Programı, tır ile çıktığı yolculuğun molasını Çankırı’da verdi. Taş Mescit ve civarında çekimler yapan ekip, bu kez Çankırı insanının hikâyesini anlattı. Show TV Sevcan’la Lezzet Yolunda programının çekimleri ise Çankırı Belediyesi’nin katkıları ile şehrin tarihi, kültürel ve turistik mekânlarında gerçekleşti. Çankırı Kalesi’nin şehre hâkim noktasında cam seyir teras üzerinde Yâran ekibinin gösterisi ile karşılanan ünlü sanatçı Sevcan Orhan ve yapım ekibinin çekimleri, Çankırı’nın hünerli kadınlarının Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesi ve Tarihi Çamaşırhane Müzesi’nde yaptıkları yöresel yemekler ile devam etti. Ekibe, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in eşi Betül Esen ve Belediye Meclis Üyesi Özlem Demirci de eşlik etti. Yöresel lezzetler arasında Çankırı Belediyesi’nin girişimleri ile coğrafi işaret alınan Çankırı Yumurta Tatlısı, Çankırı Sarımsaklı Et Yemeği, İnce Ekmek Muskası ile tescil aşamasında olan Küpecik Peyniri de tanıtıldı. Çankırı Yer Altı Tuz Şehri, şifa merkezi olarak kullanılan Taş Mescit, Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi de çekimi yapılan mekânlar arasında yer aldı.

Star TV’de yayınlanan Vahe ile Evdeki Mutluluk programının çekimleri ise Yapraklı Yaylası’nda gerçekleştirildi. Yapraklı Belediyesi desteği ile yapılan programda Türkiye Aşçılar Federasyonu Üyesi Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği, yaptığı yöresel yemekler ile programa destek verdi.  Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı’nın tanıtımına canı gönülden katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP