reklam
reklam
DOLAR31,5756% 0.67
EURO34,3381% 0.84
STERLIN40,1479% 0.99
FRANG35,7123% 0.54
ALTIN2.148,11% 2,24
BITCOIN2.132.1457.878
reklam

ÇANKIRI TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN EĞİTİME DESTEK

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası (ÇATSO), Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik yeni bir projesini daha uygulamaya koydu. Proje kapsamında “Taşıtlarda Ön Düzen Diagnostiği ve Lastik Teknolojileri” dalında eğitim gören 10 öğrenci bu sene staj için yurtdışına gönderilecek.

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘’TAŞITLARDA ÖN DÜZEN DİAGNOSTİĞİ VE LASTİK TEKNOLOJİLERİ’’ konusunu kapsayan uygulamalı staj programı ile öğrencilere, temel bilgi ve becerileri kazandırmanın yanı sıra; öğrencilerin yeniliğe ve değişime açık, sağlıklı iletişim kurabilen ve mesleki yeterliliklere sahip bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden  10 öğrenci yurt dışında staj yapmaları için 2 grup eşliğinde yurt dışına staja gidecek. 1. grup öğrenciler 16.02.2020 / 29.02.2020 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’ne, 2. grup öğrenciler ise 08.03.2020 / 21.03.2020 tarihleri arasında İtalya’ya gidecekler.

Bu kapsamda Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  ile yapılan ÇATSO Protokol Yürütme Kurulu anlaşması maddesinde yer alan öğrencilere staj ve burslarına destek verilmesi maddesi gereğince Çankırı Ticarete Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Protokol Yürütme Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten öğrencilere ÇATSO adına destekte bulundu.

Ayrıca Çelikten ;“Ufkunuz ve hedefiniz daima büyük olsun. Ülkemizin siz gençlere ihtiyacı var. İşinizi iyi öğrenin iyi yapın. Makina ne kadar iyi olursa olsun iyi bir operatör olmadan o makina çalışmaz. Sizlere çok büyük iş düşüyor” ifadelerini kullanarak çalışmalarında başarılar diledi.

ÇATSO toplantı salonunda düzenlenen programa Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, Çankırı Ticaret Borsası Başkanı ve Protokol Yürütme Kurulu üyesi Erdal Aslan, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Tunç, Ejder Erdem, Fahrettin Akyol, Yücel Cesur, ÇATSO Meclis ve Protokol Yürütme Kurulu üyesi Nazmi Babaoğlu, Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürü İsmail Karabasmaz, Rehber Öğretmenleri Yüksel Şahin, Harun Akgüç ve öğrenciler katıldı.

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürü İsmail Karabasmaz , vermiş oldukları desteklerden dolayı Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten’e teşekkürlerini iletti.

reklam

YORUM YAP