reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.959.125-0.178
reklam

ÇANKIRI SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE ZÜLME BİRİ ARTIK DUR DEMELİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE ZÜLME BİRİ ARTIK DUR DEMELİ
reklam

Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde 9 yıldır görev yapmakta olan İl müdürünün yaptıkları artık sabır taşımızı çatlatmıştır. Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde çalışan ve göreve 31 Mayıs 2022 tarihinde şoför olarak başlayan bir üyemiz yapılan mobing ve baskılara dayanamamış ve 25/11/2022 tarihinde görevinden istifa etmiştir.

Çankırı SGK İl Müdürü tarafından üyemize “Ya eğitim ya işi seçeceksin, çalışmadan para kazanıyorsun vb.” şeklinde sürekli mobing ve baskılarına ve alaycı konuşmaları karşısında genç yaşta hem de HUKUK FAKÜLTESİ eğitimi gören ve yarın bu ülkede yargı hizmeti yürütecek olan bir arkadaşımız yapılan baskılara karşı dayanamamış istifa ettirilmiştir.

Ülkemizin geçtiği bu zor dönemlerde, kısıtlı imkanlarla okumak için gurbetten gelerek hem çalışayım hem de okuyayım diyerek KPSS sınavına girmiş ve bileğinin hakkı ile bir kamu kurumuna giren bir kişinin eğitimi bu şekilde kısıtlanması kabul edilemez.

SGK İl Müdürü, kuruma 2014 yılında göreve başladığında kurumda yaklaşık 100 personel var iken, şuan 45 sayısına kadar düşmüştür. Müdür yardımcısı ve merkez müdürü olarak görev yapan yaklaşık 5 müdür, baskı ve mobinge dayanamayarak tayin istemiş ve Çankırı ilinden gitmek zorunda kalmışlardır. Doğma ve büyüme Çankırılı olup, kurulu düzenlerini bırakıp başka illere tayin isteyen arkadaşlarımız da olmuştur. Yine yapılan baskı ve mobinglere karşı emeklilik süreleri geldiğinde hemen emekli olup kurumdan bir an önce kurtulmak isteyen memurlarımız da olmuş, birçok memurun da hali hazırda başka kurumlara geçmek için müracatları yer almaktadır. Sağlık durumu vb. tayin isteyen personelin tayinlerini durdurmak için elinden geleni yapmış, ancak SGK tarafından il müdürünün destansı yazısına rağmen tayinleri yapılmıştır.

Ayrıca kuruma birçok kez müfettiş gelmiş, bu müfettişlere ifade verecek personeli müfettişe ifade vermeden kendi odasına çağırarak telkinde bulunmuş, vereceği ifadenin aleyhlerine olmayacak şekilde vermeleri gerektiği yönünde baskı ve mobing yapmış, karşısında duran kişilere de sürekli olarak disiplin soruşturmaları açarak yıldırma politikası gütmüştür. Üyelerimize verilen cezaların iptali için açılan davalar sonuçlanarak verilen cezalar mahkeme kararı ile kaldırılmıştır.

Kendisi Büro Memur-sen Genel Merkezimiz tarafından yapılan konuşma ve görüşmelere rağmen hiçbir değişiklik yapmayan ve kurumda Memur-Sen üyelerine özellikle yapılan bu mobing ve baskılara kayıtsız kalmayacağımızı, hakkımızı ve hukukumuzu Anayasal Düzen içerisinde her zaman arayacağımızı tekrar kurum müdürüne hatırlatmak istiyoruz. Memur-Sen üyeleri yalnız değildir.

Buradan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çalışma Bakanımız sayın Vedat Bilgin’e, SGK Başkanımız Kürşad Arat’a, Çankırı Valiliği Sayın Abdullah Ayaz’a seslenerek Çankırı SGK il müdürlüğünde yapılan bu mobingin durdurulmasını saygılarımızla arz ediyorum.

Nihat MAKAS
Büro Memur-Sen Çankırı Şube Başkanı

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.