15° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI ŞAHLANACAK ANADOLU ŞAHLANACAK

Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay görevde bulunduğu 7 yılda yaptıklarını tek tek anlattı. Düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarına icraatlarını anlatan Onay bugüne kadar ilçeye kazandırdıkları hizmetleri şu şekilde sıraladı: “1959 yılında Belediye olan ilçemizin çok ana sorunları var, bu sorunların çözümü için yoğun mücadele verdik. Kanlıca mahallemiz yıllardır bir üvey evlat muamelesi görmüş. Biz […]
Çankırı - 20 Şubat 2021 13:48 A A

Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay görevde bulunduğu 7 yılda yaptıklarını tek tek anlattı. Düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarına icraatlarını anlatan Onay bugüne kadar ilçeye kazandırdıkları hizmetleri şu şekilde sıraladı:

“1959 yılında Belediye olan ilçemizin çok ana sorunları var, bu sorunların çözümü için yoğun mücadele verdik. Kanlıca mahallemiz yıllardır bir üvey evlat muamelesi görmüş. Biz burayı öncelikli hale getirdik, kendi imkânlarımızla altyapı ve üstyapısını tamamladık.

Bölgemize Ak Parti döneminde hizmet geldi,  geçmiş dönemlerde yeterli yatırım alamadığımız için yoğun göç verdik. İstihdamı arttırmak ve ilçemize Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. OSB’nin altyapı ihalesi 2 Mart’ta yapılacak. Yol, su, kanalizasyon, yağmur suyu toplama çalışmalarımızı 1 yıl içinde tamamlamayı düşünüyoruz.

Halen görüştüğümüz güçlü bir yatırımcı ilçemize, 80 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 900 kişiyi istihdam edecek bir dokuma fabrikası kurmak istiyor. Bu fabrikanın kurulmasıyla yan üretim tesisleriyle birlikte toplamda yaklaşık 1.200 kişiye istihdam sağlanabileceğini düşünüyoruz. Tabi bu fabrikanın kurulmasıyla birlikte Organize Sanayi Bölgemize başka yatırımcılar da gelecek ve hem sanayimiz gelişecek hem de ilçemiz büyüyecek.

İstihdamı arttırmak için öncelikle konut ihtiyacını karşılamamız gerekiyor. 340 konutluk TOKİ projesini gerçekleştirdik, yeniden talep topladık yaklaşık 1.200 kişiden talep geldi. İlçemize yeni bir TOKİ projesi istiyoruz. Ancak imar alanı sorunumuz var, tarlalarımız arsalarımız çok hisseli bunun çözümü için uğraşıyoruz. İmara açacağımız alanlarımızı 5 kata kadar değerlendirmeyi düşünüyoruz.

Açık Cezaevi ve içinde kurulacak olan Süt İşleme Tesisi inşaatları % 75 seviyesinde. Yüklenici firmaya kayyum atanmıştı ancak kayyumun süresi dolmak üzere, kalan kısmını yeni bir yüklenici firmanın tamamlamasını bekliyoruz. Bölgemizde hayvancılık yaygın olduğu için Açık Cezaevi içine inşa edilen Süt İşleme Tesisi, üreticilerimizin süt hayvancılığı ve süt üretimini arttırarak bölgemizdeki hayvancılığı da ciddi anlamda kalkındıracak ve güçlendirecektir.

İlçemizde doğalgaz yok, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız sayın Mustafa Varank ilçemize geldiğinde kendisine durumumuzu anlattık ve yoğun uğraşlarımız sonucunda doğalgazımızı da ilçemize kazandırdık.

Belediye Makina Parkı’ndaki araçların tamamına yakın kısmını yeniledik, araç sayımızı arttırdık. Köy ve belde bağlantı yollarımızı kendi imkânlarımızla yaptık, ilçemizdeki bütün kaldırımları yeniledik, mezarlık yollarımızı yaptık. İhtiyaç olan yerlere hayvanların su ihtiyacını gidermek için su olukları ve göletler yaptık. Adliyemiz kapatılmıştı, ilçemize yeni bir Adliye kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor.

İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirler yatırımcılarla doldu ancak yatırımcı artık Anadolu’ya yöneliyor, destekleri ve teşvikleriyle Anadolu ve Çankırı’daki imkânlar büyükşehirlerden daha fazla. İlimizin, ilçemizin ve bölgemizin bir Sanayi ve Yatırım Bölgesi olmasını istiyoruz. Çankırı şahlanacak, Anadolu şahlanacak.

Çankırı - 13:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.