Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI SAĞLIK ÜSSÜ HALİNE GELDİ

Çankırı Karatekin Üniversitesi son üç yılda, bir sağlık üssü haline geldi. Yüksek Öğretim Kurulu tarafından verilen son izinlerle iki yıl önce kurulan Sağlık Bilimleri Enstitüsü, 12 programa ulaştı. Son yapılan açıklamaya göre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Sosyal Hizmet Programları, dün itibariyle açılan yeni bölümler oldu. Bu hâliyle ÇAKÜ SABE, Türkiye’de en fazla programı olan […]
Çankırı - 26 Kasım 2020 12:42 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi son üç yılda, bir sağlık üssü haline geldi. Yüksek Öğretim Kurulu tarafından verilen son izinlerle iki yıl önce kurulan Sağlık Bilimleri Enstitüsü, 12 programa ulaştı. Son yapılan açıklamaya göre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Sosyal Hizmet Programları, dün itibariyle açılan yeni bölümler oldu. Bu hâliyle ÇAKÜ SABE, Türkiye’de en fazla programı olan Sağlık Bilimleri Enstitüsü olma unvanını da kazandı.

Diğer yandan, Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi sadece Hemşirelik Bölümü ile öğretim yaparken, son üç yılda art arda açılan bölümlerle on bölüme kavuşmuştu. Böylece Fakülte, üç yıllık süre zarfında on kat büyümüş oldu.

Eldivan Sağlık Hizmetleri Sağlık Meslek Yüksek Okulu ise aynı zaman diliminde, Çankırı Merkezde yer alan Ballıca Kampüsü`nde açılan yeni bölümleri ile iki kat büyümüştü.

Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı, büyük bir özveri ve bitmek tükenmez bir enerji ile çalıştıklarını ifade etti. Ayrancı, Çankırı Karatekin Üniversitesinin son üç yılda genel olarak beş kat büyüdüğünü, daha şimdiden 20.000 öğrenciye ulaştıklarını, 3.000 uluslararası öğrencinin öğretimine Çankırı’da başladığını, Teknopark ve Teknoloji Transfer Ofisi gibi sanayi-üniversite teknoloji arayüzlerinin işler hâle getirildiğini açıkladı. Rektör Ayrancı, salgın hastalığın geçmesi ile bu büyük gelişmenin Çankırı için hayat verici bir nefes hâline geleceğini de ifadelerine ekledi.

Çankırı - 12:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.