Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI ÖNDER’E YENİ BAŞKAN YENİ MEKÂN

Çankırı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği İl Başkanı Mustafa Uyanık ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  ilk icraat olarak dernek yerini, Cumhuriyet Mahallesi İplik Pazarı Camii karşısı eski Arif Giyim 2.katı’na taşıyarak daha nezih ve amacına uygun bir mekâna kavuşturdular. ÖNDER İl Başkanı Mustafa Uyanık, dava şuuruyla, Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizin çizgisini takip eden ve en ön saflarda […]
Çankırı - 7 Ocak 2021 20:20 A A

Çankırı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği İl Başkanı Mustafa Uyanık ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  ilk icraat olarak dernek yerini, Cumhuriyet Mahallesi İplik Pazarı Camii karşısı eski Arif Giyim 2.katı’na taşıyarak daha nezih ve amacına uygun bir mekâna kavuşturdular.

ÖNDER İl Başkanı Mustafa Uyanık, dava şuuruyla, Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizin çizgisini takip eden ve en ön saflarda yer alacak, ÖNDER’in şiarları olan; istikamet üzere, samimi, bilgi ve hikmetle donanmış, ehliyet ve liyakatli, basiret ve ferasetli, imanlı ve ahlaklı gençlerin yetişeceği bir yer olma gayesiyle oluşturulan yeni yerlerinin milletimize, memleketimize ve Ümmet-i İslam’a hayırlı olmasını temenni ediyorum, dedi.

Öncelikli olarak kendisini bu göreve layık gören İmam Hatip Camiasına şükranlarını sunan, üstlendiği görevde kendisine ve ekibine imam hatip camiasının destek olacağını belirten Mustafa Uyanık, ÖNDER olarak, “Mazinin Hadimleri, Geleceğin Vârisleri” İmam Hatipler için 63 yıl önce yola çıkan bu kervan bugün milyonlara taşıyan ulu bir çınardır. Şu bir gerçektir ki İslam medeniyeti ve davası öncelikli olarak imam hatip okullarında okuyan ve her biri birer cevher olan öğrencilerimiz, gençlerimizin ve bu okullardan mezun olan mensuplarımızın omuzlarında yükselecektir. Yeni bin yılın tohumları olan gençlerimiz mübarek yürüyüşümüzün öncü ve önderleri olacaktır. Tıpkı geçen yüzyılda toprağa düşen ve tüm zorluklara rağmen kök salan önder ve öncü nesilde olduğu gibi” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

Çankırı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

Mustafa Uyanık (Başkan), Bahri Kılıç (Başkan Vekili), Talip Dönmez (Genel Sekreter), Sabri Ceylan (Öncü Spor Başkanı),İbrahim Babayusuf (Genç Önder Başkanı) Mehmet Gayret (Sayman), Osman Uysal (Asil Üye),  Ali Uğur (Asil Üye), Muharrem Ovacıklı (Asil Üye), Mehmet Şahin (Asil Üye), Mustafa Tercan (Asil Üye), Ahmet Çınar (Asil Üye), Mustafa Bayram (Asil Üye), Ahmet Çinici(Asil Üye), Hasan Koçer (Asil Üye),

Çankırı - 20:20 A A
BENZER HABERLER