Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI ÖNDER İL BAŞKANLIĞI’NDAN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Çankırı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, Deniz Feneri Derneği iş birliği ile Çankırı Merkez ve İlçelerdeki okullara yardımcı kaynak kitap desteği sağladı. Merkez ve İlçelerde İmam Hatip Ortaokulunda öğrenim gören 8. sınıf öğrencilerine LGS hazırlık, İmam Hatip Liselerinin 9-10-11. sınıflarında öğrenim gören öğrencilere yardımcı kitap, 12. sınıf öğrencilerine ise TYT ve AYT hazırlık kitapları olmak üzere […]
Çankırı - 24 Şubat 2021 20:55 A A

Çankırı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, Deniz Feneri Derneği iş birliği ile Çankırı Merkez ve İlçelerdeki okullara yardımcı kaynak kitap desteği sağladı.

Merkez ve İlçelerde İmam Hatip Ortaokulunda öğrenim gören 8. sınıf öğrencilerine LGS hazırlık, İmam Hatip Liselerinin 9-10-11. sınıflarında öğrenim gören öğrencilere yardımcı kitap, 12. sınıf öğrencilerine ise TYT ve AYT hazırlık kitapları olmak üzere toplamda 1400 öğrenciye sınavlara yönelik kitap desteği sağlandı. Dernek yetkililerince, projenin İmam Hatip Okullarına yapılmasına rağmen diğer liselere de yardımcı kaynak desteği yapıldığı bildirildi.

Önder İl Başkanı Mustafa Uyanık, Başkan Vekili Bahri Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyelerinin girişimleri ile gerçekleştirilen proje kapsamında  tüm okullar ziyaret edilerek okul yönetimlerine yardımcı kaynak kitapları teslim edildi.

Projeye destek veren  Deniz Feneri Derneği, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederek proje hakkında açıklamalarda bulunan ÖNDER İl Başkanı Mustafa Uyanık  “ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak asıl önceliğimiz olan öğrencilerimize bu pandemi döneminde nasıl destek verebiliriz noktasında yönetim kurulumuzla yaptığımız istişareler sonucunda bu proje hakkında uzlaştık. Uzaktan eğitim gören öğrencilerimizin bir nebze de olsun yüklerini hafifletmek için çalıştık. Yaptığımız girişimler sonucunda çok şükür neticeye vardık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın da büyük gayretleri ile kitaplarımızın dağıtımını gerçekleştirdik. Geleceğimiz gençlerimize emanet. Bizler onlara sonuna kadar güveniyoruz. Gençlerimize girecekleri LGS, TYT ve AYT sınavlarında başarılar diliyorum. Rabbim evlatlarımıza zihin açıklığı versin. Milli ve manevi değerlerimizi onlara emanet ediyor, devletimize milletimize hayırlı birer vatandaş olmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Çankırı - 20:55 A A
BENZER HABERLER