-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ENGELLİLER HAFTASI ÖZEL PROGRAMI

Çankırı Müftülüğü 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile koordinatörlüğünü, Çankırı Müftülüğü İl Engelli Koordinatörlüğü adına Bahçelievler Camii Müezzini Sadettin Özsoy ve İmam-ı Azam Camii 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşe Dilan Acar’ın üstlendiği bir program düzenledi. Programın ilk bölümü Bahçelievler Camii’nde gerçekleştirildi. Cami Müezzini Sadettin Özsoy, burada  işitme engelli kardeşlerimize işaret diliyle hutbe çevirisi yaptı. […]
Çankırı - 14 Mayıs 2022 13:39 A A

Çankırı Müftülüğü 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile koordinatörlüğünü, Çankırı Müftülüğü İl Engelli Koordinatörlüğü adına Bahçelievler Camii Müezzini Sadettin Özsoy ve İmam-ı Azam Camii 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşe Dilan Acar’ın üstlendiği bir program düzenledi. Programın ilk bölümü Bahçelievler Camii’nde gerçekleştirildi. Cami Müezzini Sadettin Özsoy, burada  işitme engelli kardeşlerimize işaret diliyle hutbe çevirisi yaptı.

Engelliler Haftası Programı’nın ikinci bölümü ise Hoca Ahmet Yesevi Camii yanındaki Diyanet Gençlik Merkezi’nde düzenldi. Programa konuşmacı olarak İl Müftüsü Bürhan Keleş ve Karatekin Üniversitesi İslâmi İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Cemil Liv ile İl Müftü Yardımcısı Osman Demir, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Mehmet Said Kılıç ve İl Vaizi Hüseyin Yazıcı katıldılar.

Programın açılış konuşmasını İl Müftüsü Bürhan Keleş yaptı. “Diyanet Gençlik Merkezimiz hepinize açıktır, burası sizin eviniz.” diyen Keleş, engelli kardeşlerimizin dîni eğitimleri konusunda ellerinden gelen her türlü yardımı yapacaklarını belirtti. Keleş, her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğunu, engelli kardeşlerimize yardım etmenin ise parayla ölçülemeyecek kadar değerli bir sadaka olduğunu önemle vurguladı.

İl Müftüsü Bürhan Keleş’in ardından söz alan Karatekin Üniversitesi İslâmi İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Cemil Liv ise İslam Dîni’nde engellilere verilen önemi anlatan bir konuşma yaptı. Doç.Dr. Cemil Liv konuşmasında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in, engelli olduğu için toplum içine çıkmaya çekinen bir sahabeye, “Sen, kendi değerinin farkında değilsin. Allah katında o kadar değerlisin ki kendi kıymetini bilmiyorsun.” diyerek engellilerin Allah katındaki değerini gözler önüne serdiğini de anlattı.

Programda yapılan konuşmalar İşaret Dili Tercümanlarınca işitme engelli kardeşlerimize anında tercüme edildi. Program Koordinatörlerinden Bahçelievler Camii Müezzini Sadettin Özsoy, Çankırı Müftülüğü’nce düzenlenen bu tür programların bundan sonra da devam edeceğini ve tüm Çankırı halkının programlara davetli olduğunu söyledi.

Çankırı - 13:39 A A
BENZER HABERLER