reklam
reklam
DOLAR32,2696% 0.06
EURO35,0280% -0.07
STERLIN41,2526% 0.02
FRANG35,3680% 0.04
ALTIN2.446,30% -0,03
BITCOIN68.418,18-1.284
reklam

ÇANKIRI KORU SEVİNDİR DERNEĞİ RAMAZANDA DA YARDIMLARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI KORU SEVİNDİR DERNEĞİ RAMAZANDA DA YARDIMLARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR
reklam

Çankırı Koru-Sevindir Derneği, Ramazan’da da insanların yüzlerinde bir tebessüm olmaya devam ediyor. Ramazan ayı boyunca hayırsever vatandaşlardan toplanan yardımlarla gencinden yaşlısına yüzlerce insanımızın yüzünü güldürmeyi kendine amaç edinen Dernek Başkanı Dudu Sevindim ve Yönetim Kurulu üyeleri topladıkları fitre, zekat ve sadakaları her gün yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştırıyorlar. Ailelerin gerçek ihtiyaç sahibi olmasına aşırı dikkat eden ekip, kendilerine gelen bilgileri yerinde değerlendirdikten sonra değerlendirmeye aldığı ailelerin ihtiyaçlarını tek tek yazarak gıdadan giyime, eşyaya kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Bu Ramazan ayında da yine yüzlerce ailenin yardımına koşan Koru-Sevindir Derneği, son 1 aylık faaliyetlerini Olay 18 Haber Sitemize açıkladı. Hayırsever halkımızdan toplanan fitre, zekat ve sadaka paralarıyla Dernek merkezi ve mahallelerde ekmek dağıtımından tutun da, gıda kolilerine, gıda çeklerine, elbisesine, ayakkabısına ve ev eşyasına kadar temin eden Derneğin Ramazan ayı faaliyet raporu şu şekilde:

  • Hayırsever vatandaşların desteği ile toplanan zekât, fitre ve sadakalar ihtiyaç sahibi dul ve yetimlerle yaşlı ve bakıma muhtaç ailelerin evleri ziyaret edilerek bizzat kendilerine teslim edildi. 450 ailenin çocuk ve yetişkin üyelerine ayakkabı ve giyim yardımı yapıldı. Ramazanın ilk gününden itibaren her gün Koru-Sevindir Yardımlaşma Derneği önünde ve farklı bölgelerde günlük 300 pide ve 300 lokma tatlısı dağıtıldı. Yine hayırseverlerin desteğiyle gıda çekleri her gün ayrı ayrı mahallelerde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.
  • Koru-Sevindir Yardımlaşma Derneği, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi 1500 civarında aileye yardım eli uzattı. Dernek üyeleri ve gönüllü aileler her gün sahura kadar bu ailelerimiz ile birlikte olmaya çalıştı. Dernek yönetimi, hayırsever kişilerin kendilerine ulaştırdığı adaklık etleri Ramazan ayında 650 aileye ulaştırdı.
  • Yine iftar sofralarında buluştuk Korgun sevgi evlerinden çocuklarımız ile ayrıca hafız kızlarımız ile ve yine ailelerimiz ile iftar yemeklerimizi Omar çavuş çiftliğinde buluşarak bu mübarek gecelerde sohbet ve muhabbetimizi tazeledik.
  • Dernekte üyelerin daha önceden belirledigi ve yardıma ihtiyacı olan aileler ile ortak bağlar kuruldu.
  • Dudu Sevindim ve üyelerinin katkılarıyla, toplam 100 adet Ramazan kolisi tesbit edilen ihtiyaç sahibi ailelerle Çankırı merkezi dışında ilçelerde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ve köylere kadar ulaştırıldı.

Dernekten Ramazan yardımı koordinasyonunu sağlayan Başkan Dudu Sevindim, Ramazan ayının bereketini hissettirmek ve yardıma muhtaç ailelere destek olmak amacıyla her gün birlikte çalıştığı üyelerine ve hayırsever vatandaşlarımıza tek tek teşekkür etti. Başkan Sevindim, “Bu vesile ile ailelerimizin sofralarında katkıda bulunan tüm hayırseverlerden Allah razı olsun.” dedi.

Yardımlaşma ve Dayanışma Ruhu

Dernek yetkilileri, bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlerin, toplumda dayanışma ve yardımlaşma ruhunu canlı tuttuğunu belirtiyor, Ramazan ayında yapılan bu yardımların, ihtiyaç sahibi ailelere umut ve destek olduğunu vurguluyorlar.

Koru Sevindir Derneği, sosyal sorumluluk projeleri ile Çankırı halkına destek olmaya devam edecek. Gelecek dönemlerde de benzer yardım faaliyetlerinin düzenlenerek ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatılacağını ve hayırseverlerin her zaman desteğine ihtiyaç oldugunu söyleyen Başkan Dudu Sevindim, tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutladı, İslam âlemine ve tüm Müslümanlığa hayırlar getirmesini temenni etti.

reklam

YORUM YAP