reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.695-0.776
reklam

ÇANKIRI KAYA TUZUNDAN ÜRETİLEN BİOSALT YATAKLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI KAYA TUZUNDAN ÜRETİLEN BİOSALT YATAKLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI
reklam

Çankırı, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in Ağustos ayında düzenlediği Uluslararası Çankırı Tuz Festivali’nde yaptığı tanıtımın meyvelerini toplamaya başladı. Türkiye’nin önde gelen yatak üreticilerinden Bambi Yatak, Çankırı’nın kaya tuzundan üretilen anti-stres  “Biosalt” yatak ve yastıklarının tanıtımını Çankırı Belediyesi Yer Altı Tuz Şehri’nde gerçekleştirdi.

Çok sayıda basın mensubunun takip ettiği lansmanda katılımcılara Çankırı’nın yöresel yemekleri ile kaya tuzunda pişirilmiş lezzetleri ikram edildi. Yaz döneminde üç gün süren TuzFest kapsamında Yer Altı Tuz Şehri’nde düzenlenen etkinliklerine katılan Bambi Yatak yöneticilerinin Tuz Mağarasından çok etkilenmesi üzerine kaya tuzunu ARGE çalışmaları arasına alması ile başlayan çalışma, yine Tuz Mağarası’nda neticeye ulaştı. Kaya tuzundan yapılan Biosalt yatak ve yastıkların ilk tanıtımı, Yer Altı Tuz Şehri’nde yapıldı.

Kaya tuzu, kullanım alanları ve Tuz Mağarası ile ilgili kısa bir bilgi veren Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kaya tuzunun sağlıklı ve kaliteli bir uykuya eşlik edecek olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek “Rezerv olarak Dünya’nın en büyük ve mineral değerleri zengin bir kaya tuzuna sahibiz. Bize inanıp Çankırı’da nelerin üretildiğini, nelerin başarılabildiğini gösterecek iş adamlarımızı buraya davet ettik ve kısa sürede geri dönüşler aldık. Her eve bir tuz odası gibi bu yatağın üretilmesi bizi ziyadesi ile mutlu etti.   Şehrimizin ekonomisine katkı sağlayacağına inandığım bu ürünün hayırlı uğurlu olmasını diliyor, ürünü tasarlayan Bambi Yatak yöneticilerini ve kıymetli çalışanlarını tebrik ediyorum” dedi.

Bambi Yatak Marka Müdürü Cem Baş’ın ürün bilgilendirme konuşmasının ardından etkinlik kozmik enerji workshopu ve Astrolog Uğur Koşar’ın yıla yönelik bilgilendirme konuşması ile devam etti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.