-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI İYİ PARTİ’DE KONGRE HEYECANI

Çankırı İYİ Parti İl Başkanlığı’nda kongre ve seçim maratonu başladı. Geçtiğimiz günlerde ilçe kongrelerini tamamlayan Çankırı İYİ Parti il teşkilatı 8 Ocak Pazar günü düzenlenecek olan kongrede yeni İl Başkanı’nı da seçecek. 4 adayın yarışacağı seçimler hareketli geçeceğe benziyor. İl Başkanı adaylarından ve aynı zamanda partinin Merkez İlçe Kurucu Başkanlarından Vahit Öztürk, bir basın açıklamasıyla […]
Genel - 5 Ocak 2023 15:29 A A

Çankırı İYİ Parti İl Başkanlığı’nda kongre ve seçim maratonu başladı. Geçtiğimiz günlerde ilçe kongrelerini tamamlayan Çankırı İYİ Parti il teşkilatı 8 Ocak Pazar günü düzenlenecek olan kongrede yeni İl Başkanı’nı da seçecek. 4 adayın yarışacağı seçimler hareketli geçeceğe benziyor. İl Başkanı adaylarından ve aynı zamanda partinin Merkez İlçe Kurucu Başkanlarından Vahit Öztürk, bir basın açıklamasıyla adaylığını resmen ilan etti.

Öztürk, açıklamasında şunları söyledi:

“Çok değerli İYİ Parti’li dava arkadaşlarım, sayın basın mensupları, çok kıymetli Çankırılı hemşerilerim. Basın toplantımıza hepiniz hoş geldiniz.

Bundan tam 62 ay önce 25 Ekim 2017 tarihinde kurduğumuz partimizde Kurucu İlçe Başkanı olarak başladığım hizmet yarışına şimdide Çankırı İl Başkanı olarak devam etme niyetimizi açıklamak üzere huzurunuzda bulunuyorum.

Bundan 5 yıl önce kurduğumuz İYİ Parti’nin kuruluş dilekçesinin altında bu aziz milletin imzası vardı. Çocuğunun okul derdine düşmüş annelerin, borç batağında kaybolmuş babaların, traktörüne mazot, toprağına tohum alamayan çiftçilerin siftah edemeyen esnaf kardeşlerimin, eve ekmek götüremeyen emeklilerin, dayısı olmadığı için mülakattan elenen üniversite mezunu işsizler ordusunun imzası vardı. Kurulduğumuz günden beri Demokrasi diyoruz, Adalet diyoruz, Hukuk diyoruz, Liyakat diyoruz, Dürüstlük diyoruz…

Bunlardan asla taviz vermedik vermeyeceğiz. Çünkü  bir ülkenin varlığı, o ülkenin demokrasisine adaletine emanettir. Bir ülkede demokrasi ve adalet yoksa bereket olmaz. İş insanı, sanayici yatırım yapamaz, yabancı yatırımcı gelmez, kalkınmanın önüne bariyerler örülür, işsiz sayısı artar. Emeklinin, işçinin, memurun maaşı erir biter. Gençler hayal kuramaz, umudunu yitirir. Bu sorunları ortadan kaldırabilmek adına Genel Başkanımız yeter artık dediğinde Çankırı’dan kim var benimle dediğinde, hiç düşünmeden biz varız diyerek büyük bir heyecanla çıktığımız bu hizmet yarışında şimdi de İl Başkanlığı görevine talibim. Rabbim inşallah nasip ederse Genel Başkanımız sayın Meral Akşener Hanımefendinin enerjisinden ilham alarak karış karış tüm şehrimizi gezip tüm hemşerilerimizin gönlünü kazanmaya çalışacağız. Bu vesile ile kongremizin Çankırı’ya ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, hemşerilerime saygı ve selamlarımı iletirim.”

 Vahit ÖZTÜRK

 İYİ PARTİ

Çankırı İl Başkanı Adayı

Genel - 15:29 A A
BENZER HABERLER