20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI İL TANITIM VE GELİŞTİRME KURULU TOPLANDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın İl Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında oluşturulan Çankırı İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Uzun başkanlığında gerçekleştirildi. Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, önceki toplantıda alınan kararların değerlendirilmesi, Çankırı’nın cazibe merkezi olması için sosyal medya hesaplarının daha etkin kullanılması ile kamu kurumlarınca alt […]
Çankırı - 19 Ağustos 2022 13:43 A A

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın İl Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında oluşturulan Çankırı İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Uzun başkanlığında gerçekleştirildi. Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, önceki toplantıda alınan kararların değerlendirilmesi, Çankırı’nın cazibe merkezi olması için sosyal medya hesaplarının daha etkin kullanılması ile kamu kurumlarınca alt ve üst yapı hizmetlerinin iyileştirilmesi gibi konular ele alındı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından İlin Kamp-Karavan Turizm Potansiyeli konulu sunumu ile başlayan toplantı, bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili değerlendirmelerin yapılması ve gündeme alınan konuların tek tek görüşülüp karara bağlanmasıyla devam etti. Kurul çalışma planının üyelerden gelen öneriler doğrultusunda düzenlenen son halinin kurulun bilgisine sunulduğu toplantıda; ayrıca, sosyal medyada paylaşımlara başlanılacak “gezsencankiri” instagram hesabıyla ilgili son durum gözden geçirildi.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yetkililerinin de katıldığı toplantıda İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonunun Kurula başvurusu üzerine 20-23 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Fuar Alanında yapılması planlanan 3.Çankırı Tanıtım Günleri katılım için onay verildi. Çankırı Müzesinden başlayarak Buğday Pazarı Medresesi–Çivitcioğlu Medresesi-Sultan Süleyman Camii-İmaret-Tarihi Çamaşırhane-Uzunyol-Radyo Müzesi’ni kapsayan “ÇANKIRI KÜLTÜR YOLU” çalışmalarına hız verilmesine karar verildi. Şehrin cazibe merkezlerinde kamu eliyle yürütülecek alt yapı hizmetlerinin değerlendirilmesinin de yapıldığı toplantı kurul üyelerinin konularla ilgili görüşlerini dile getirmesiyle sona erdi.

Çankırı - 13:43 A A
BENZER HABERLER