13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN BASIN BÜLTENİDİR

GENÇLİK VE RUH SAĞLIĞI   Gençlik dönemi, bireyin yetişkin rolüne hazırlandığı, kimliğini oluşturmaya başladığı çok önemli bir dönem olmakla birlikte, önemli ruhsal hastalıkların ortaya çıkma riskini de barındıran bir dönemdir. Günümüz gençleri daha önceki dönemlerden daha farklı ve daha hızlı değişimlerin olduğu bir dönemde yaşamakta, yoğun olarak teknolojik gelişmelere maruz kalmaktadır. Bu hızlı değişim ve […]
Çankırı - 19 Mayıs 2019 00:19 A A

GENÇLİK VE RUH SAĞLIĞI

 

Gençlik dönemi, bireyin yetişkin rolüne hazırlandığı, kimliğini oluşturmaya başladığı çok önemli bir dönem olmakla birlikte, önemli ruhsal hastalıkların ortaya çıkma riskini de barındıran bir dönemdir. Günümüz gençleri daha önceki dönemlerden daha farklı ve daha hızlı değişimlerin olduğu bir dönemde yaşamakta, yoğun olarak teknolojik gelişmelere maruz kalmaktadır. Bu hızlı değişim ve gelişmeler, onların hayatında olumlu olduğu kadar, doğru olarak desteklenmediğinde olumsuz bir takım etkilere de sebep olabilmektedir. Gençlerin birçoğu teknolojinin sunduğu sanal ilişkilerle bağ kurmaya çalışırken, sosyal etkileşimin azlığı onları yalnız hissettirmektedir. Ruh sağlığını güçlendirecek ya da psikososyal destek alabilecekleri doğru kaynakları da bilememektedir. Bu nedenle onların doğru yönlendirilmeleri ve psikososyal yönden aradıkları destekleri nereden bulacakları konusunda bilgilendirilmeleri gerekmektedir.

 

Bu düşünce ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı vesilesiyle “Gençlik Haftası” kapsamında gençler ve ruh sağlığına dikkat çekmek üzere Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı Birimi tarafından Ruh Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Dr. Betül TUFANOĞLU’nuın konuşmacı olarak katılacağı “Gençlik ve Ruh Sağlığı” konulu söyleşi programı düzenlenecektir.

 

Program 12-29 yaş arası gençlere yönelik olup katılım ücretsizdir.

 

 

 

Ali KARATAŞ | Sosyal Çalışmacı

Çankırı - 00:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.