13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI İL MÜFTÜSÜ MEHMET ŞAHİN GÖREVİNE BAŞLADI

Son yayımlanan “İl Müftüleri Kararnamesi” ile Çankırı İl Müftülüğüne atanan Mehmet Şahin, görevine başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan “İl Müftüleri Kararnamesi” ile Çankırı İl Müftülüğüne atanan Mehmet Şahin, düzenlenen törenin ardından görevine başladı. Çankırı İl Müftülüğü’nde gerçekleşen törene, Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri ve müftülük personeli katıldı. Çankırı İl Müftüsü iken Başkanlık müftülüğüne atanan […]
Çankırı - 22 Mart 2023 20:19 A A

Son yayımlanan “İl Müftüleri Kararnamesi” ile Çankırı İl Müftülüğüne atanan Mehmet Şahin, görevine başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan “İl Müftüleri Kararnamesi” ile Çankırı İl Müftülüğüne atanan Mehmet Şahin, düzenlenen törenin ardından görevine başladı. Çankırı İl Müftülüğü’nde gerçekleşen törene, Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri ve müftülük personeli katıldı.

Çankırı İl Müftüsü iken Başkanlık müftülüğüne atanan Bürhan Keleş tarafından sarık ve cübbe giydirilip göreve başlayan Müftü Şahin, “Hep birlikte el birliğiyle ve gönül birliğiyle şehrimize hizmet etmeye çalışacağız inşallah. Özellikle 4-6 yaş Kur’an kurslarımızın sayılarını artırma, gençlerimize yönelik sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi daha da yoğun hale getirmeye çalışacağız. Sayın Müftümüzün bıraktığı yerden hizmeti daha güzel bir noktaya taşımak için gece gündüz çalışacağız. Rabbimize hamdolsun bize bu görevi lütfetti. Hakkıyla bu görevi ifa etmeye çalışacağız. Bu vesileyle rahmet ve bereket ayı Ramazana kavuşmuş bulunmaktayız. Tüm Çankırı’lı kardeşlerimin Ramazan ayını tebrik ediyor, hayır dualarını talep ediyorum. İnşallah hep birlikte güzel hizmetler yapacağız.” dedi.

14 Mayıs 2018 tarihinde Çankırı Müftüsü olarak göreve başlayan Bürhan Keleş ise Başkanlık Müftülüğüne atandı. Keleş, Çankırı İl Müftülüğüne atanan Müftü Şahin’e çiçek takdim ederek, hayırlı olsun ve başarı dileklerinde bulunduktan sonra, dua etti.

Keleş’in Başkanlık müftülüğüne atanması nedeniyle düzenlenen veda programına Vali Yardımcısı İsmail Küreci, İl Müftüsü Mehmet Şahin, Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Müftülük personeli ve din görevlileri katıldı.

Ulu Camii Müezzin Kayyımı Turgut Korkmazer’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, din görevlileri adına Sultan Selim Camii İmam Hatibi Aziz Aydın, Müftülük Personeli adına Müftü Yardımcısı Osman Demir, İlçe Müftüleri adına Ilgaz Müftüsü Kemal Menceloğlu’nun konuşmalarıyla devam etti.

Çankırı Müftüsü Şahin, yeni atanan görevinde Müftü Keleş’e “Yeni görevinde sağlık ve sıhhat içerisinde dinimize, devletimize, milletimize hizmet edebilmesini Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Başarılar diliyorum. Cenabı Hak yolunu açık etsin. Daha güzel hizmetlerde buluşmak üzere Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

Başkanlık müftülüğüne atanan Keleş, “Memurlar bir yerde göreve başlar ve zamanı gelince ayrılır. 1991 de Adıyaman Samsat ilçesinde göreve başladım. Beş yıldır da Çankırı’da görev yapmakta idim. Sizlerin desteğiyle görev yaptık. Sizler gayret gösterdiniz. Mevla hepinizden razı olsun. Hayri hizmetlere vesile olmayı Rabbim bizlere nasip etti. Ramazanı şerifinizi tebrik ediyorum. Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sizlere gönlümüz, evimiz, kapımız açık. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

Vali Yardımcısı İsmail Küreci konuşmalarında, yeni atanan İl Müftüsü Mehmet Şahin’e ve Başkanlık Müftülüğüne atanan Bürhan Keleş’e görevlerinde başarılar diledi.

Plaket takdimi ve dua ile program sona erdi.

Çankırı - 20:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.