13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI İL JANDARMADAN SİLAH VE MÜHİMMAT KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, gelen istihbaratı değerlendirerek Çerkeş ilçesindeki bir eve operasyon düzenlendi. Operasyon yapılan evde çok sayıda silah, mühimmat ve silah yapımında kullanılan makine ve malzemeler ele geçirildi. Olayla ilgili 1 şüpheli gözaltına alınırken yakalanan silah ve malzemelere el konuldu. Operasyon hakkında yapılan açıklama şu şekilde: “Çankırı İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, 27.08.2022 tarihinde […]
Çankırı - 1 Eylül 2022 20:34 A A

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, gelen istihbaratı değerlendirerek Çerkeş ilçesindeki bir eve operasyon düzenlendi. Operasyon yapılan evde çok sayıda silah, mühimmat ve silah yapımında kullanılan makine ve malzemeler ele geçirildi. Olayla ilgili 1 şüpheli gözaltına alınırken yakalanan silah ve malzemelere el konuldu.

Operasyon hakkında yapılan açıklama şu şekilde:

“Çankırı İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, 27.08.2022 tarihinde Çerkeş ilçesi mülki sınırları içerisinde ikamet eden bir şahsın silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptığı yönünde yapılan istihbari çalışmalar sonucu Çerkeş Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan karara istinaden şüpheli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan arama sonucunda;

  1. (5) adet kullanıma hazır ruhsatsız tabanca
  2. (2) adet ruhsatsız av tüfeği
  3. (15) adet birleştirilmeye hazır tabanca iskeleti
  4. (34) adet tabanca fişeği ve çeşitli boy ve ebatlarda silah imalatı yapımında kullanılan makine ve malzemeler ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili bir şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, yakalanan malzemelere el konulmuştur. Çankırı Valiliğince suç ve suçlularla mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Çankırı - 20:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.