11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜLTENİ

Bülten 1- İl Emniyet Müdürlüğümüz, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce 26-28.08.2019 tarihleri saat 10:00-16:00 arasın da Yunus AVM içerisinde ve çevresinde olmak üzere Çankırı Halkımızın huzurunu, refahını, güvenliğini daha etkin bir şekilde sağlamak, sorunlara teşkilatımız olarak kendi bünyemiz dahilinde çözümleyebilmek ve araştırma geliştirme çalışmaları yürütebilmek amacıyla; Polis ve Bekçi personellerimizin verimliliği için 10 (on)  soruluk […]
Çankırı - 11 Eylül 2019 21:29 A A

Bülten 1-

İl Emniyet Müdürlüğümüz, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce 26-28.08.2019 tarihleri saat 10:00-16:00 arasın da Yunus AVM içerisinde ve çevresinde olmak üzere Çankırı Halkımızın huzurunu, refahını, güvenliğini daha etkin bir şekilde sağlamak, sorunlara teşkilatımız olarak kendi bünyemiz dahilinde çözümleyebilmek ve araştırma geliştirme çalışmaları yürütebilmek amacıyla; Polis ve Bekçi personellerimizin verimliliği için 10 (on)  soruluk 200 (iki yüz) kişi üzerinde anket çalışması yapılmıştır.

Polis-Halk ilişkilerinin geliştirilmesi ve vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi ve sorunların çözümüne yönelik çalışmamızda verimli sonuçlar alınmış olup, Bizlere zaman ayırıp değerli görüşlerini bizlerle paylaşarak, çalışmamıza katkı sunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

Bülten 2-

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İçişleri Bakanlığı ilgili birimlerinin katkıları ile hazırlanan Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası, toplumdaki uyuşturucu madde kullanımının ve uyuşturucu bağlantılı suçların önlenmesini ayrıca uyuşturucu maddelerin topluma ve toplum sağlığına verdiği zararların azaltılarak tedavi ve rehabilitasyon olanaklarının iyileştirilmesinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

Yine Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi de kaçınılmazdır. Başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğünün tamamen yerli ve milli yazılımla gerçekleştirdiği Uyuma Projesi, teknolojik imkanlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilinciyle uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.

“İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası” belgesinde yer alan “15. Yerel Yönetimlerin Uyuşturucu ile Mücadele Etkin Kullanımının Sağlanması” ve  “16. Toplumun Uyuşturucu ile Mücadelede Farkındalığının Artırılması” ve Uyuma Projesinin tanıtımı amacıyla;

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, 06 Eylül 2019 Cuma günü saat 10:00’da Şabanözü İlçesi Halk Eğitim Merkezi salonunda Muhtarlar ve Kamu Kurum ve Kuruluş personelinin katıldığı 123 kişilik gruba Uyuşturucu ile Mücadele (Uyuma Projesi) ve Narko-Rehber farkındalık semineri bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çankırı - 21:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.