Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜLTENİ

Kamu düzeni ve genel asayişin devamının sağlanmasının temel şartı suçların işlenmeden önce önlenmesi ile mümkündür. Polisin suçu önleme hizmetlerinde başarılı olması ancak, suç ve suçlulara karşı vatandaşla işbirliğine girmesi ve her türlü desteğini alması ile birlikte, suçun önlenmesine yönelik önleyici polis hizmetlerini çağımızın gerektirdiği önem ve hassasiyetle daha modern, aktif, hızlı ve verimli bir yapı […]
Çankırı - 9 Ocak 2020 22:44 A A

Kamu düzeni ve genel asayişin devamının sağlanmasının temel şartı suçların işlenmeden önce önlenmesi ile mümkündür. Polisin suçu önleme hizmetlerinde başarılı olması ancak, suç ve suçlulara karşı vatandaşla işbirliğine girmesi ve her türlü desteğini alması ile birlikte, suçun önlenmesine yönelik önleyici polis hizmetlerini çağımızın gerektirdiği önem ve hassasiyetle daha modern, aktif, hızlı ve verimli bir yapı içerisinde sürdürülmesini sağlamaktır.

Bu kapsamda Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Resmi Ekipler Amirliği olarak Aralık ayı içerisinde yapılan önleyici faaliyetlerde toplamda;

3827 şahıs ve 584 aracın kontrolü yapılmış ve Resmi Ekipler Amirliği olarak yapmış olduğumuz bu uygulamalar neticesinde. 1 adet tabanca ile 15 adet fişek, 3 adet kurusıkı tabanca ile 49 adet fişek, 4 adet av tüfeği ile 100 adet fişek ve 7 adet uyarıcı madde muhafaza altına alınmıştır. Ayrıca olayda kullanıldığı iddia edilen 2 adet döner bıçağına el konulmuş ve çeşitli davalardan aranması olan 4 şahıs tarafımızdan gerekli işlemler yapılarak ilgili birimlere teslim edilmiştir.

Vatandaşımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğine devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İl Emniyet Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği

Çankırı - 22:44 A A
BENZER HABERLER