reklam
reklam
DOLAR32,2703% 0.06
EURO35,0322% -0.06
STERLIN41,1770% -0.01
FRANG35,3836% 0.1
ALTIN2.443,45% -0,14
BITCOIN68.449,99-1.477
reklam

ÇANKIRI HAYVAN PAZARI KURBANA HAZIR

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Belediyesi, Fatih Mahallesi Salihler Caddesi alt kısmında bulunan canlı hayvan pazarını Kurban Bayramı’na hazırladı. Belediye ekipleri, canlı hayvan pazarının kurulması için Kurban Bayramı öncesi gerekli tüm önlemleri aldı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 24 dönümlük hayvan pazarı alanını küçük ve büyükbaş hayvanların satışına yönelik düzenleyerek satıcı ve alıcı vatandaşlar için alanlar oluşturdu. Büyükbaş hayvanlar için 26 adet çadırlı, 24 adet açık alan ve küçükbaş hayvanlar için ise 80 adet açık alan satış yeri oluşturan ekipler, kurban satan ve alacak olan vatandaşlar için yemek yenilebilecek, çay içilip dinlenilebilecek çadırlar monte etti. Mescit ve tuvalet ihtiyacının karşılanması için alana konteyner yerleştirildi. Hayvan pazarının yolları, sathi kaplama çalışmasının ardından asfaltlandı.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, yağmur suyu için 200’lük koruge borular kullanarak hat döşedi. Pazara yerleştirilen mescit ve tuvaletlerin içme suyu ve kanalizasyon bağlantılarını gerçekleştirdi. Pazar alanına getirilen kurbanlıkların su ihtiyacının giderilmesi için içme suyu hattı döşenerek, 25 adet çeşme kullanıma açıldı.

Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü tarafından üretilen iki adet padok, boyanarak alana yerleştirildi. Diğer padokların temizlik ve boyama işlemi tamamlandı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ise alt ve üst yapısı tamamlanan alanlarda mıntıka temizliğini gerçekleştirerek alanı kurban satışına hazır hale getirdi.

reklam

YORUM YAP