Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI GENELİNDE 2020 YILI ÇİFTÇİ TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve ilçe Müdürlüklerince 2020 yılı İl Yayım Programı kapsamında çiftçi toplantıları devam ediyor. Köylerimizde tarımsal açıdan iş yoğunluğunun daha az olduğu kış günlerinde çiftçilerimize, tarımsal ve hayvansal konularda eğitim vermek amacıyla çiftçi toplantıları düzenleniyor. İl yayım programı kapsamında İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli teknik elemanlarca köylere gidilerek eğitim faaliyetleri […]
Çankırı - 12 Şubat 2020 21:52 A A

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve ilçe Müdürlüklerince 2020 yılı İl Yayım Programı kapsamında çiftçi toplantıları devam ediyor.

Köylerimizde tarımsal açıdan iş yoğunluğunun daha az olduğu kış günlerinde çiftçilerimize, tarımsal ve hayvansal konularda eğitim vermek amacıyla çiftçi toplantıları düzenleniyor.

İl yayım programı kapsamında İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli teknik elemanlarca köylere gidilerek eğitim faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda 2020 yılında İl genelinde  57 köyde yapılacak 57 toplantı ile 3 Bin çiftçimize ulaşılarak toplantı yapılması planlanmıştır.

İl ve İlçelerimizdeki köylerde düzenlenen çiftçi toplantılarında; bitki beslemeden hayvan yetiştiriciliğine, bitki ve hayvan hastalık ve zararlılarına, çiftçilere verilen desteklemelere, uygulanan tarımsal projelere, organik ve iyi tarım uygulamalarına varıncaya kadar daha birçok konularda konu uzmanı teknik elemanlarca bilgiler verilmektedir.

Ayrıca düzenlenen toplantılarda, görsel ve basılı eğitim materyalleri kullanılarak eğitimler güçlendirilmektedir. Toplantılarda İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan çeşitli kitapçık, broşür, liflet dağıtımları gerçekleştirilmektedir.

Program dahilinde ve ayrıca talepler doğrultusunda İl ve İlçelerimizde çiftçi toplantıları yıl boyu devam edecektir.

Çankırı - 21:52 A A
BENZER HABERLER