reklam
reklam
DOLAR32,1882% 0.16
EURO35,0283% 0.13
STERLIN41,1214% 0.19
FRANG35,3060% 0.37
ALTIN2.426,12% -0,14
BITCOIN68.154,94-0.645
reklam

ÇANKIRI FUTBOLUNA CAN SUYU

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Birçok tesiste bakım onarım çalışmaları başlatan Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 1 No.lu sentetik futbol sahası için kapsamlı bir çalışma programı hazırladı. 2020 çalışma programı kapsamında Kamp Eğitim Merkezinde bulunan 1 No.lu sentetik futbol sahası bakıma alındı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre çalışmalar kapsamında; saha alanı içerisinde zemin halısının kaldırılarak tesviye çalışması yapılması, yeni halı serilmesi, yağmur sularının tepelerden getirdiği milin sahaya girmesini önlemek amacı ile istinat duvarının yapılması, ilave tribünlerin eklenmesi, araç otoparklarının artırılması, soyunma odalarının bakımı ve çevre düzenlemeleri yer alıyor.

1 No.lu sahada başlatılan bakım onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından sahanın Çankırı altyapı ve amatör futboluna can suyu olacağını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak,  “Futbol kulüplerimiz hem müsabakalar hem de antrenmanlar konusunda derin bir nefes alacaklar. Şu an antrenman sahalarımız yeterli değil ve maalesef bazı tesislerimiz de atıl bir vaziyette kaderine terk edilmiş durumda.  Göreve gelir gelmez tesisler konusunda bir çalışma ekibi oluşturarak eksikliklerimizi ve öncelikli çalışmalarımızı tespit ettik.  Mesai tempomuzun ağırlığını bakım ve onarım çalışmalarına vererek tesislerimizi tekrar hayata geçirmek istiyoruz.  Çankırı’da spora, sporcuya ve kulüplerimize daha iyi imkânlar sunmanın gayreti ve çabası içerisine girdik. Daha nezih ve sağlıklı ortamlarda spor yapılmasını hedefledik.  Planladığımız çalışmalar tamamlandıktan sonra tesislerimizin çehresi değişecek ve Çankırı’da spor faaliyetleri gün geçtikçe farklı bir ivme yakalayacak.” şeklinde konuştu.

reklam

YORUM YAP