Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ’NE KAZANDIRILAN YENİ CİHAZLAR TANITILDI

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik ve beraberindeki teşkilat üyeleri, Çankırı Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya’dan ve Başhekim Bekir Demirtaş’tan hastaneye kazandırılan cihazlar hakkında bilgi aldı. Cihazlar Hizmete Başlıyor 2021 yılı içerisinde Çankırı Devlet Hastanesine Göz Optik Koherans Tomografi, Göz Lazer Cihazı, Göz […]
Genel - 8 Ocak 2022 14:30 A A

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik ve beraberindeki teşkilat üyeleri, Çankırı Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya’dan ve Başhekim Bekir Demirtaş’tan hastaneye kazandırılan cihazlar hakkında bilgi aldı.

Cihazlar Hizmete Başlıyor

2021 yılı içerisinde Çankırı Devlet Hastanesine Göz Optik Koherans Tomografi, Göz Lazer Cihazı, Göz Anjiyografi Cihazı, Göz Ultrasonografi Cihazı, Endovizyon Sistemi (KBB), 4 Kanallı EMG Cihazı, 32 kanallı EEG Cihazı, Şok Dalga Tedavi Cihazı (ESWT), Üst Düzey Ultrasonografi Cihazı ve Bilgisayarlı Tomografi cihazları kuruldu.

Anjiyografi Ünitesi Kuruldu

Çankırı için önemli bir kazanıma sahip olan Koroner Anjiyografi Ünitesinin kurulumu ise tamamlandı. Ünite, personel eğitimleri ve malzeme temini sonrası en kısa sürede hizmet vermeye başlaması bekleniyor. Hizmete başladığında yaklaşık bin civarındaki hastanın şehir dışına sevkini azaltacak olan anjiyo ünitesi, hem Çankırı hem de çevre illerden hastalara hizmet verecek.

25 Milyonluk Yatırım

Milletvekili Salim Çivitcioğlu ise hastaneye kazandırılan cihazlarla ilgili yaptığı açıklamada, “2021 yılı içerisinde hastanemize kazandırılmış olan tüm bu cihazların yaklaşık günümüz maliyeti 23-25 milyon TL civarındadır. Çankırı Devlet Hastanemize yeni cihazlar kazandırmaya ve Çankırı için gecemizi gündüzümüze katarak hizmet etmeye devam ediyoruz. Yeni sistem olan cihazlarımız hastalarımızın derdine şifa olacak inşallah. Çankırı için en iyi şekilde ilerliyoruz. Çankırı bizim her şeyimiz. Yeni cihazlarımız Çankırı’mıza ve hastanemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Genel - 14:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.