Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ’NE TEMEL SEVİYE SIFIR ATIK BELGESİ

Sıfır Atık Projesi, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli ve etkin kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya azaltılması, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrıştırılarak toplanması ve geri kazanılmasını kapsayan, kültürel, ekonomik ve sosyal gelişimin elde edilmesi için atıkların yaşam döngüsünü dikkate alan bir yaklaşım biçimidir. Kurum ve kuruluşların işbirliği içerisinde bulunarak sıfır atık yönetim sisteminin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, […]
Çankırı - 25 Şubat 2021 18:58 A A

Sıfır Atık Projesi, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli ve etkin kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya azaltılması, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrıştırılarak toplanması ve geri kazanılmasını kapsayan, kültürel, ekonomik ve sosyal gelişimin elde edilmesi için atıkların yaşam döngüsünü dikkate alan bir yaklaşım biçimidir. Kurum ve kuruluşların işbirliği içerisinde bulunarak sıfır atık yönetim sisteminin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, etkin bir şekilde uygulanması, bilinç ve farkındalık oluşturulması, çevreye duyarlı tutum, davranış ve faaliyetlerin teşvik edilerek desteklenmesi büyük önem arz etmektedir.

Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Çankırı Devlet Hastanesi’nde proje kapsamında, kağıt, cam, plastik ve metal gibi geri dönüşebilir atıkların diğer atıklara karıştırılmadan, temiz bir şekilde toplanmasını sağlamak üzere, geri dönüşebilir atıklar, biyo-bozunur atık (organik atık) ve diğer atık türleri için uygun kumbara ve geçici depolama alanları oluşturuldu. Uygulamaya katılımının teşvik edilmesi amacıyla hedef kitle olan tüm personel, hasta ve hasta yakınlarına yönelik çeşitli eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yürütüldü.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekip marifetiyle, yapılan çalışmalar yerinde değerlendirilerek gerekli şartları sağladığı tespit edilen Çankırı Devlet Hastanesi “Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

“Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi”  İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin SARIKAYA tarafından, Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Bekir DEMİRTAŞ’a, yürüttükleri çalışmalardan dolayı teşekkür edilerek takdim edildi.

Çankırı - 18:58 A A
BENZER HABERLER