14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ’NDE YEMEKTEN ZEHİRLENDİLER

Aldığımız bilgilere göre Çankırı Devlet Hastanesi’nde 19 Aralık Perşembe günü meydana gelen ve basından saklanan bir toplu zehirlenme vakası oldu. Yaklaşık 200 kişinin etkilendiği olayın hastane mutfağında pişirilen yemekten kaynaklandığı ancak yapılan müdahalelerle zehirlenmeden etkilenen herkesin kısa sürede eski sağlıklarına kavuştuğu bildirildi. 19 Aralık Perşembe günü hastanede çıkan yemekten yiyen hastalar ve çalışan personelin bir […]
Çankırı - 21 Aralık 2019 00:25 A A

Aldığımız bilgilere göre Çankırı Devlet Hastanesi’nde 19 Aralık Perşembe günü meydana gelen ve basından saklanan bir toplu zehirlenme vakası oldu. Yaklaşık 200 kişinin etkilendiği olayın hastane mutfağında pişirilen yemekten kaynaklandığı ancak yapılan müdahalelerle zehirlenmeden etkilenen herkesin kısa sürede eski sağlıklarına kavuştuğu bildirildi.

19 Aralık Perşembe günü hastanede çıkan yemekten yiyen hastalar ve çalışan personelin bir kısmı aşırı ishal şikayetiyle acil servislere koştu. Yemeklerden yiyen hastaların günlük aldıkları ilaçların arasında mide koruyucular da olduğu için, hastaların fazla etkilenmediği olayda zehirlenen personel acil servisi doldurdu. Boş yatağın bile kalmadığı acil serviste yoğun bir izdiham yaşandı.

Anında müdahale edilen mağdurlar, yapılan müdahalelerin ardından kısa sürede acil servisten taburcu edildiler. Yine bize gelen bilgilere göre zehirlenme olayı yemekten değil yemeğe katılan bir tür çeşni baharattan kaynaklanmış.

Çankırı - 00:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.