14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ’NDE İLK KEZ BİR HASTAYA KALICI KALP PİLİ TAKILDI

Kalp hastalıkları günümüzde en sık ölüm nedenleri arasında yer almaktadır. Dünyada yılda 17 milyon kişi yaşamını kalp ve damar hastalıklarına bağlı nedenlerden kaybetmektedir. Özellikle kalp krizi, kalp yetmezliği ve ölümcül ritm bozuklukları ölümün başlıca sebepleridir. Çankırı Devlet Hastanemiz bünyesindeki kalp krizi ve diğer damar tıkanıklıklarına gerek stent gerekse balon ile müdahale edilebilmektedir. Çoğu hasta bu […]
Genel - 9 Nisan 2023 17:58 A A
Kalp hastalıkları günümüzde en sık ölüm nedenleri arasında yer almaktadır. Dünyada yılda 17 milyon kişi yaşamını kalp ve damar hastalıklarına bağlı nedenlerden kaybetmektedir. Özellikle kalp krizi, kalp yetmezliği ve ölümcül ritm bozuklukları ölümün başlıca sebepleridir. Çankırı Devlet Hastanemiz bünyesindeki kalp krizi ve diğer damar tıkanıklıklarına gerek stent gerekse balon ile müdahale edilebilmektedir. Çoğu hasta bu sayede hayata tutunabilmekle birlikte kalp yetmezliği gelişmesi de mümkün olduğunca önlenmektedir. Hastaların diğer bir sorunu olan ritm bozukluklarında, kalp pili hayat kurtaran bir tedavi olmakla birlikte nabız düşüklüğü durumunda ve ventriküler fibrillasyon gibi ölümcül ritm bozukluğu durumlarında hastanın yaşama tutunmasını sağlar. Merkezimizde ilk kez yapılan kalıcı kalp pili uygulaması ile nabız düşüklüğüne bağlı kalp yetmezliği semptomları olan hastamız şifa bulmuştur. Kardiyoloji birimi olarak güncel tedaviler hastanemizde uygulanmaya devam edecektir.
Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. Tolga AYDIN’a, Kardiyoloji Uzmanlarımız Op.Dr.İlker ŞAHİN, Op.Dr.Oğuz KAYABAŞI ve  Op.Dr.Hakan ULUPINAR ile emeği geçen personellerimize  gösterdikleri hassasiyet ve başarılı operasyon için teşekkür ediyor, tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.
Dr. Hüseyin SARIKAYA
İl Sağlık Müdürü
Genel - 17:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.