-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ’NDE BİR İLK

Çankırı Devlet Hastanesi’nde bir ilke daha imza atıldı. 79 yaşındaki hastanın üreterde transizyonel hücreli kanseri saptanması üzerine Çankırı Devlet Hastanesi’nde nefroüreterektomi ve parsiyel sistektomi ameliyatı başarıyla yapıldı. Üroloji Doktoru Op.Dr. Sait Biçer ile kendisine operasyonda eşlik eden Kalp Damar Cerrahı Op.Dr. Ozan Ertürk ve Op.Dr. İlkay Bekir İncebay tarafından 6 saat süren operasyon başarıyla tamamlandı. […]
Genel - 31 Aralık 2022 20:41 A A

Çankırı Devlet Hastanesi’nde bir ilke daha imza atıldı. 79 yaşındaki hastanın üreterde transizyonel hücreli kanseri saptanması üzerine Çankırı Devlet Hastanesi’nde nefroüreterektomi ve parsiyel sistektomi ameliyatı başarıyla yapıldı. Üroloji Doktoru Op.Dr. Sait Biçer ile kendisine operasyonda eşlik eden Kalp Damar Cerrahı Op.Dr. Ozan Ertürk ve Op.Dr. İlkay Bekir İncebay tarafından 6 saat süren operasyon başarıyla tamamlandı.

Bu büyüklükteki bir ameliyat Çankırı Devlet Hastanesi’nde, üroonkoloji anlamında ilk defa yapılıyor. Ameliyat sonrası 79 yaşındaki hasta şifa ile taburcu oldu. Hastanın doktoru olan Dr. Sait Biçer, bu işin ekip işi olması sebebiyle tüm ameliyathane ekibine teşekkür ettiğini, sağlığımız için kontrollerimizi ihmal etmememiz gerektiğini söyledi.

Genel - 20:41 A A
BENZER HABERLER