Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ KORONER ANJİYOGRAFİ ÜNİTESİ TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

Çankırı Devlet Hastanesi “Koroner Anjiyografi Ünitesi”, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, İl Sağlık Müdürü Dr.Hüseyin Sarıkaya, AK Parti İl Başkanı Av.Abdulkadir Çelik, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, parti yönetimi, hastane yönetimi ve çalışanlarının katıldıkları törenle  hizmete girdi. 3 […]
Genel - 23 Mart 2022 23:45 A A

Çankırı Devlet Hastanesi Koroner Anjiyografi Ünitesi”, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, İl Sağlık Müdürü Dr.Hüseyin Sarıkaya, AK Parti İl Başkanı Av.Abdulkadir Çelik, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, parti yönetimi, hastane yönetimi ve çalışanlarının katıldıkları törenle  hizmete girdi. 3 Kardiyoloji Uzmanı, 8 Hemşire, 2 Radyoloji Teknisyeni, 1 Bilgi İşlem Personeli ve 1 Temizlik Personeli ile hizmete giren ünitenin maliyeti yaklaşık 10 milyon Lira oldu.

Anjiyografi Ünitesi ile damar darlık veya tıkanıklıklarını tespit ederek tedavinin gerektiği gibi yönlendirilmesini sağlanıyor. Ayrıca işlem esnasında kalp boşluklarına da ulaşılacağı için kalp kateterizasyonu ile kalp kapaklarının ve duvarlarının çalışmasındaki kusurları da gösteriyor.

Aynı zamanda Kardiyoloji Uzmanı olan Başhekim Dr.Bekir Demirtaş açılış konuşmasında, Çankırı’dan Ankara’ya yılda yaklaşık 1.500 hastanın ambulansla sevk edildiğini bunların da yaklaşık 900’ünün sadece anjiyografi için sevk edildiğini söyledi. Selamlama konuşması için kürsüye gelen İl Sağlık Müdürü Dr.Hüseyin Sarıkaya, Anjiyografi Ünitesi’nin açılışından duyduğu heyecan ve mutluluğu dile getirerek başladığı konuşmasında, Kalple ilgili durumlarda dakikaların bile aşırı önem arz ettiğini, Anjiyografi Ünitesi’nin açılmasıyla birlikte kalp hastalıklarında hızlı bir şekilde teşhis ve tedavi sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu da Covid 19 salgını nedeniyle olağanüstü çaba gösteren tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederek  konuşmasına başladı. Akbaşoğlu, doktorlara ve sağlık çalışanlarına yeni haklar sağlayan yasaların Meclis gündeminde olduğu müjdesini verdiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gerçekten, sağlık noktasında büyük devrimler gerçekleştirmiş bir iktidardır Ak kadrolar. Birçok Şehir Hastaneleri’ni ülkemize kazandırdık, inşallah 400 yataklı hastanemizi de şehrimize ilave olarak kazandıracak ve mevcutta toplam 700 yataklı bir hastaneyle hemşehrilerimize sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bugün açılışını yaptığımız Anjiyografi Ünitesi ile de halkımıza, Ankara’ya sevklerine gerek kalmayacak şekilde burada tedavi olma imkanını sağlamış olacağız.” dedi.

Akbaşoğlu’nun ardından kürsüye gelen Vali Abdullah Ayaz ise; “Covid 19 salgınıyla canla başla mücadele eden tüm sağlık personeline teşekkür ediyorum. Allah emeklerinizi zayi etmedi ve etmeyecek. Bu süreci gayet iyi bir şekilde yönettik ve bugünlere geldik. İnşallah önümüzdeki süreçte pandeminin hafifleyeceğini hedefliyoruz. 65 yaş üstü nüfusta Türkiye 4.sü olan ilimizde büyük bir eksiklik olan Anjiyo Ünitemiz, başta sayın Milletvekillerimiz olmak üzere sağlıkçı arkadaşlarımızın Bakanlık düzeyindeki takipleriyle ilimize kazandırıldı. Ben huzurlarınızda Ankara’daki destekleri için Grup Başkanvekilimize, sayın Vekilimize, teknik düzeydeki takipleri için İl Sağlık Müdürümüz, Başhekimimiz ve ilgili arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Ayaz, “Allah’a çok şükür, sağlıkta ülkemiz gayet iyi bir durumda. Aslında son yıllarda yapmış olduğumuz yatırımlar ve bunların meyvelerini pandemi dönemimde de fazlasıyla gördük. Sağlıkta ne kadar iyi durumda olduğumuzu farklı ülkelerden yansıyan manzaralardan dolayı gördük. Emeği geçenlerden Allah razı olsun, Anjiyo Ünitemiz de hayırlı uğurlu olsun.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Genel - 23:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.