Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

ÇANKIRI BÜRO MEMUR-SEN 1. OLAĞAN GENEL KURULUNDA NİHAT MAKAS GÜVEN TAZELEDİ

Büro Memur-Sen Çankırı Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu 27.11.2022 Pazar Günü Hacı Ali Dinlenme Tesisleri’nde yapıldı. Tek liste halinde gidilen genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Kaan Çetinbaş, Fatih Acar, Çankırı AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Büro Memur-Sen Ankara SGK Şube Başkanı, Büro Memur-Sen Karabük Şube […]
Çankırı - 28 Kasım 2022 12:15 A A

Büro Memur-Sen Çankırı Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu 27.11.2022 Pazar Günü Hacı Ali Dinlenme Tesisleri’nde yapıldı. Tek liste halinde gidilen genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Kaan Çetinbaş, Fatih Acar, Çankırı AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Büro Memur-Sen Ankara SGK Şube Başkanı, Büro Memur-Sen Karabük Şube Başkanı, Büro Memur-Sen İstanbul Şube Başkanı, Bartın Şube Başkanı  ve yönetim kurulu üyeleri, Çankırı Defterdarı Umut Vural, Çankırı Merkez İlçe Nüfus Müdürü Recep Çakar, Çankırı Ticaret İl Müdürü Mehmet Ali Yaranbaşı, Çankırı’da görevli şube müdürleri, Bartın SGK İl Müdürü Mustafa Şaban Çengel, Bartın İŞKUR İl Müdürü Ali Solak, iş yeri temsilcileri, ilçe başkanları ve delegeler katıldı.

Kongrede açılış konuşmasını Büro Memur-Sen Çankırı Şube Başkanı Nihat Makas yaptı. Makas, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Sayın Divan Kurulu, Sayın Vekilim, Sayın Genel Başkanım, Genel Başkan Yardımcılarım, değerli AK Parti Merkez İlçe Başkanım, Kurucu Şube Başkanımız ve Bartın İŞKUR İl Müdürümüz, Siyasi Partilerin, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Değerli Başkanları ve Temsilcileri,

Bizlerin davetini kırmayarak uzaktan yakından genel kurulumuza iştirak eden, İstanbul, Karabük, Ankara SGK, Ankara Adliye ve Bartın Şube Başkanlarım ve Başkan Yardımcılarım, Çankırı Defterdarım, Bartın SGK İl Müdürüm, Çankırı Merkez İlçe Nüfus Müdürüm.

Delege arkadaşlarım, üye arkadaşlarım, dava ve yol arkadaşlarım, misafirlerimiz, basınımızın kıymetli mensupları, Teşkilatımızın kıymetli yöneticileri, hanımefendiler, beyefendiler öncelikle sizleri en kalbi duygularımla, sevgi saygı ve hürmetle selamlıyorum, Büro Memur-Sen Çankırı Şubemizin 1. Olağan Genel Kuruluna hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Değerli hazırun; bizim sendikal mücadelemiz bir hak arama mücadelesinden öte, güçlüyü haklı kılma değil haklıyı güçlü kılma mücadelesidir. Bu şuurla Kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan ağabeyin açtığı,  çağın erdemliler ve soylular hareketi yolunda mücadelemizi kararlı adımlarla güvenli yarınlara taşımaktır.

Sendikal duayenimiz, Genel Başkanımız Yusuf Yazgan liderliğinde, ortaya konulan hedeflere Çankırı Şubesi olarak tüm gücümüzle ulaşmaya çalışıyoruz. Gururla ifade etmek isterim ki; Çankırı gibi zorlu bir alanda, Büro Memur-Sen’imizi en fazla üyeye sahip Yetkili Sendika haline getirdik ve bunu inşallah 15 Mayıs 2023’de de tescilleyeceğiz. Bu durum çok kolay olmadı, üyelerimizden aldığımız güçle ve çalışkan teşkilatımızla, her bir üyemizin sorununa, anında refleks göstererek bu teveccühü hep birlikte yakaladık.

Üyelerimizin, ülkemizin, ümmetin ve insanlığın sorunları bizi yakından ilgilendiriyor. Bizim sınırlarımız gönül coğrafyamıza dayanıyor. Türkiye’yi kuşatan, milletle kucaklaşan erdemliler hareketi olarak, üyelerimize, milletimize, ülkemize, ümmetimize ve insanlığa karşı sorumluluklarımız var, birbirimize sımsıkı sarılacağız, gücümüzü tüketen her türlü davranıştan uzak duracağız.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ortaya konulan TÜRKİYE YÜZYILI Vizyonuna, Büro Memur-Sen Çankırı Şubesi olarak, her daim hazır olduğumuzu ve bu bilinçle her zamankinden daha çok gayret sarf etmemiz gerektiğinin farkında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Ayrıca, bir önceki dönem birlikte yol yürüdüğümüz yol ve dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Büro Memur-Sen; üyemiz için emek, ekmek, temel hak ve özgürlük mücadelesi olmasının yanı sıra, yerelden evrensele doğru kötülükleri eliyle düzelten, sözüyle müdahale eden, hiç olmazsa kalbiyle buğz eden bir dayanışma hareketidir. Kongrelerimiz, bizim için tam bir demokrasi şöleni en yaygın ve en verimli istişare zeminleri olmuştur.

Değerli dava arkadaşlarım,

İçinden geçtiğimiz zaman ve türlü sıkıntılarıyla yaşadığımız dünya, daha çok birlikte duymamızı, düşünmemizi, dayanışmamızı zorunlu kılmaktadır. Biz bu ilke ve hassasiyetleri gözeterek Memur-Sen olarak Türkiye’nin en büyük, en güçlü sendikası, olduk. Bu büyük ailenin kuruluşunda ve bugünlere gelmesinde emeği geçen, milletin istikbali ve Allah’ın rızasından başka bir şey gözetmeyen azimli, sabırlı, vefakâr, fedakâr dostlarımızdan Allah razı olsun. Başta kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan olmak üzere hakkın rahmetine kavuşan başkanlarımıza ve mensuplarımıza Allahtan rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun.

Değerli dava arkadaşlarım, sizlerle her zorluğu birlikte aşacağımıza olan inancım tamdır. Bu yükün ağırlığının farkında olarak Üstat Necip Fazıl’ın dizeleriyle sözlerimi bağlıyorum:

Mehmedim, sevinin başlar yüksekte!

Ölsek de sevinin, eve dönsek de!

Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın elbet bizim, elbet bizimdir!

Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bizleri bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan çok kıymetli protokole, misafirlerimize ve tüm hazıruna şükranlarımı sunuyor, yeni dönemi iradesiyle şekillendirecek olan yönetim kurulumuza güveniyor, Rahmetli Mehmet Akif İnan’ın dediği gibi; “Kim demiş her şeyin bitişi ölüm, Destanlar yayılır mezarımızdan,” diyerek kendimizi size sizleri de Allah’a emanet ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.”

Büro Memur-Sen Çankırı Şube Başkanı Nihat Makas’ın konuşmasının ardından Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç da birer selamlama konuşması yaptılar. Misafirlere ve protokole verilen hediye takdiminden sonra Büro Memur-Sen Çankırı Şubesi’nde seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Büro Memur-Sen Çankırı Şubesi

Yönetim Kurulu:

 1. Şube Başkanı: Nihat MAKAS
 2. Şube Başkan Vekili: Murat DURAN
 3. Şube Başkan Yardımcısı(Teşkilatlanma):Ahmet ÇİNİCİ
 4. Şube Başkan Yardımcısı(Mali İşler):Sadık KARADENİZ
 5. Şube Başkan Yardımcısı(Basın ve İletişim):Mehmet GÜMÜŞ
 6. Şube Başkan Yardımcısı(Mevzuat ve Toplu Sözleşme):Şenol MANTAR
 7. Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) Harun SİVİŞ

Denetleme Kurulu

 1. Ferdi GÜZEÇ
 2. Eda Nigar ATAK
 3. Hayri KARACA
 4. Rıfat ORUÇ
 5. Bayram KEKEÇ

Disiplin Kurulu

 1. Recai ÖZKAN
 2. Mehmet Ali ÇİLALİ
 3. Hilmi BAYRAM
 4. Emrah TEPEÇAM
 5. Fatih ÖZ

Çankırı - 12:15 A A
BENZER HABERLER