Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BÖYLE FENER ALAYI GÖRMEDİ
YOLUN SONU ATAMIZA ÇIKIYORSA BİR BU KADAR YOL DAHA YÜRÜSEK YORULMAYIZ

Çankırı’da dün akşam düzenlenen Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk’ün İzinde Fener Alayı, hem mesafesi hem de katılımı açısından bir ilk oldu. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün vefatının 85. Yıldönümü Anma Programı kapsamında Esentepe mahallesinden başlayıp Anıt Alanı’nda son bulan Fener Alayına, Vali M.Fırat Taşolar ve eşi Didem Taşolar,  Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Yılmaz […]
Çankırı - 11 Kasım 2023 17:09 A A

Çankırı’da dün akşam düzenlenen Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk’ün İzinde Fener Alayı, hem mesafesi hem de katılımı açısından bir ilk oldu. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün vefatının 85. Yıldönümü Anma Programı kapsamında Esentepe mahallesinden başlayıp Anıt Alanı’nda son bulan Fener Alayına, Vali M.Fırat Taşolar ve eşi Didem Taşolar,  Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Güney Yücedağ, daire amirleri, siyasi parti yetkilileri, Emniyet ve Jandarma personeli, memurlar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Fener Alayı etkinliği, Esentepe mahallesi girişinden oldukça kalabalık bir grupla başladı. Komandolarımız, askerlerimiz, polislerimiz, sporcularımız ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen Fener Alayına halkımız da yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık 1 saat süren yürüyüşün ardından Atatürk Bulvarı’ndan geçerek Atatürk Anıtına gelen grup, burada Atamızın huzurunda saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşımızı okudu.

Şölen havasında geçen etkinlikte yürüyüşe katılanlarda yorgunluktan eser olmadığı da gözlerden kaçmadı. Olay 18 İnternet Haber Sitesi ekibinin, “O kadar yol yürüdünüz, kendinizi nasıl hissediyorsunuz?” sorusuna ise gencinden yaşlısına herkes, “Yolun sonu Atamıza çıkıyorsa bir bu kadar yol daha yürüsek yorulmayız.” cevabını verdi. İstiklâl Savaşı yıllarında analarımızın bacılarımızın sırtlarında cephanelerle yürüdüklerini belirten vatandaşlar, “Biz o zor günlerde sırtımızda cephanelerle Vatanımızı savunmak için değil, birlik beraberlik içinde büyük bir mutlulukla ve ellerimizde meşalelerle yürüyoruz. Allah bu millete bir daha o günleri yaşatmasın.” sözleriyle de duygularını dile getirdiler.

Çankırı - 17:09 A A
BENZER HABERLER